Křišťál

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Křišťál

Křišťál a šperky z křišťálu

Křišťál je čirý krystal křemene. Křišťál bývá čirý, někdy mírně zakalený, průhledný, průsvitný. Čirý krystal křišťálu bez příměsi je skutečným skvostem a může se ponechat bez broušení ve své přírodní podobě. Můžeme se setkat též s označením křišťál horský.

Vyberte si pěkné šperky s křišťálem z naší nabídky níže.

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2  3 | Celkem záznamů: 89, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2  3 | Celkem záznamů: 89, Zobrazuji záznamy 1-30


Kámen křišťál a šperky s křišťálem

Křišťál je nádherný kámen, který ozdobí svou majitelku a doslova ji rozzáří. Dříve byl nazýván jako zkamenělý led, neboť tak i vypadá. Věděli jste, že i známé křišťálové koule, které vídáme v pohádkách, byly vyrobené právě z kamene křišťálu, nikoli ze skla? Lidé jej znají už od pradávna, jedná se o nejčistší odrůdu křemene, která je v současné době využívaná velmi značně ve šperkařství. Není divu, neboť šperky z křišťálu působí neobyčejně něžně, nejde o nijak výrazný kámen, ale o to více je elegantní a působivý. Tento drahý kámen má své největší kouzlo a moc právě díky jednoduchosti, kterou nabízí. Jedná se o průhledný nerost, který vypadá jako kostka ledu nebo skla. Křišťál není nijak zabarven, ale přesto je nesmírně působivý.

Šperk s křišťály doslova září

Máte rádi jednoduché šperky, které působí decentně a velmi elegantně? Můžete zvolit takové, které jsou vyrobené z křišťálu. Tento čirý, bezbarvý a dokonale průhledný kámen má až magické účinky. Pod šperky si můžeme představit opravdu celou škálu krásy, kterou nám křišťál dopřeje. Nejčastěji se nabízí přívěsky z křišťálu, které mají opravdu luxusní podklad a dokonale ozdobí Váš dekolt. Přívěsky jsou většinou ze zbroušeného kamene do různých tvarů, mugle či kapky, průhledný a zářivý šperk, který Vám bude moc slušet. Stejně tak jsou oblíbené i náušnice s křišťály, nejčastěji visací. Ideálně kupujte v kompletu spolu s přívěskem. Šperk s křišťálem je šperk, který působí nesmírně luxusně a působivě, proto se hodí spíše do společnosti nebo na pracovní schůzky. Krásně vypadá k šatům či kostýmku. I křišťál je ve vhodném provedení luxusní kámen, který lze navíc koupit za velmi přijatelnou cenu.

Charakteristika křišťálu

Křišťál je snad nejuniverzálnějším kamenem ze všech. Křišťál se nejvíc hodí k Blížencům, Lvům a Kozorohům, ale je určen i pro všechna ostatní znamení.

Naleziště křišťálu jsou: USA, Brazílie, Ukrajina, Polsko, Švýcarsko, Rakousko, Itálie a další.

V minulosti se křišťálové koule typicky používaly k věštění a křišťál byl kamenem proti všem neduhům a nemocem.

 

Chemicky i mineralogicky je křišťál příbuzný s dalšími odrůdami křemene, jako jsou: ametyst, ametrín, aventurin, citrín, karneol, růženín, záhněda,...

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.