Křišťál

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Křišťál

Křišťál a šperky z křišťálu

Křišťál je čirý krystal křemene. Křišťál bývá čirý, někdy mírně zakalený, průhledný, průsvitný. Čirý krystal křišťálu bez příměsi je skutečným skvostem a může se ponechat bez broušení ve své přírodní podobě. Můžeme se setkat též s označením křišťál horský.

 

DOPORUČUJEME: prohlédněte si také šperky na ZOOT.cz

 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne
Ametyst Křišťál souprava šperků VEGA 1 879 Kč SLEVA 1 499 Kč
Náhrdelník s krystalem Křišťál VEGA 1 379 Kč SLEVA 999 Kč
Náušnice Křišťál starostříbro VEGA 999 Kč SLEVA 749 Kč
Náhrdelník Křišťál krystal staromosaz VEGA 749 Kč SLEVA 599 Kč
Prsten Křišťál oboustranně ukončený VEGA 579 Kč SLEVA 349 Kč
Prsten Křišťál staroměď VEGA 499 Kč SLEVA 349 Kč


Kámen křišťál a šperky s křišťálem

Křišťál je nádherný kámen, který ozdobí svou majitelku a doslova ji rozzáří. Dříve byl nazýván jako zkamenělý led, neboť tak i vypadá. Věděli jste, že i známé křišťálové koule, které vídáme v pohádkách, byly vyrobené právě z kamene křišťálu, nikoli ze skla? Lidé jej znají už od pradávna, jedná se o nejčistší odrůdu křemene, která je v současné době využívaná velmi značně ve šperkařství. Není divu, neboť šperky z křišťálu působí neobyčejně něžně, nejde o nijak výrazný kámen, ale o to více je elegantní a působivý. Tento drahý kámen má své největší kouzlo a moc právě díky jednoduchosti, kterou nabízí. Jedná se o průhledný nerost, který vypadá jako kostka ledu nebo skla. Křišťál není nijak zabarven, ale přesto je nesmírně působivý.

Šperk s křišťály doslova září

Máte rádi jednoduché šperky, které působí decentně a velmi elegantně? Můžete zvolit takové, které jsou vyrobené z křišťálu. Tento čirý, bezbarvý a dokonale průhledný kámen má až magické účinky. Pod šperky si můžeme představit opravdu celou škálu krásy, kterou nám křišťál dopřeje. Nejčastěji se nabízí přívěsky z křišťálu, které mají opravdu luxusní podklad a dokonale ozdobí Váš dekolt. Přívěsky jsou většinou ze zbroušeného kamene do různých tvarů, mugle či kapky, průhledný a zářivý šperk, který Vám bude moc slušet. Stejně tak jsou oblíbené i náušnice s křišťály, nejčastěji visací. Ideálně kupujte v kompletu spolu s přívěskem. Šperk s křišťálem je šperk, který působí nesmírně luxusně a působivě, proto se hodí spíše do společnosti nebo na pracovní schůzky. Krásně vypadá k šatům či kostýmku. I křišťál je ve vhodném provedení luxusní kámen, který lze navíc koupit za velmi přijatelnou cenu.

Charakteristika křišťálu

Křišťál je snad nejuniverzálnějším kamenem ze všech. Křišťál se nejvíc hodí k Blížencům, Lvům a Kozorohům, ale je určen i pro všechna ostatní znamení.

Naleziště křišťálu jsou: USA, Brazílie, Ukrajina, Polsko, Švýcarsko, Rakousko, Itálie a další.

V minulosti se křišťálové koule typicky používaly k věštění a křišťál byl kamenem proti všem neduhům a nemocem.

 

Chemicky i mineralogicky je křišťál příbuzný s dalšími odrůdami křemene, jako jsou: ametyst, ametrín, aventurin, citrín, karneol, růženín, záhněda,...