Korál

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Korál

Vyberte si pěkné šperky s korálem z naší nabídky níže. Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2  3  4 | Celkem záznamů: 111, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2  3  4 | Celkem záznamů: 111, Zobrazuji záznamy 1-30


Korál a šperky z mořských korálů

Barva korálů je obvykle bílá, červená, růžová, vzácnější je barva modrá. Hnědo-béžových odstínů nabývají korály zkamenělé, fosilní.

Korálové šperky

Korálové šperky mají velmi dlouhou historii. Šperky z korálů se objevovaly již od doby železné. Společně s dalšími drahými kameny zaujímá korál významné místo v náboženských dějinách. Starověcí Féničané, Egypťané, Římané používali korály jako prostředek směny, jakési platidlo. Některé národy věřily, že korál nacházející se na palubě lodi ochrání tuto loď před bleskem. Řecký básník Orpheus nazval korál darem bohyně Minervy. Orpheus také tvrdil, že korál má zvláštní ochrannou moc proti čarodějnictví, jedu a lupičům. V českých zemích se slovo korále dokonce stalo synonymem pro slovo náhrdelník

Korál je poměrně měkký a křehký, proto doporučujeme s korálovými šperky zacházet opatrně.

Červený korál a šperky s mořskými korály

Milujete moře a jeho vůni? Při vzpomínce na něho se nám vybaví nádherné prosluněné pláže, modré a čisté moře, plné života, mušlí a korálů. Chcete mít kousek oceánu stále u sebe? Není nic jednoduššího, než si pořídit šperk s kamenem, který nám dalo samo moře. Jedná se o mořský korál, nádherný kámen, který v sobě ukrývá sílu oceánů. V podstatě se nejedná o typický kámen, nýbrž o přírodní útvar, který vznikl zkamenělinami drobných živočichů, korálů. Korál jsou pospojované schránky těchto živočichů, vznikl tak nádherný nerost, který je hojně využíván ve šperkařství. Je to kámen mnoha barevných odstínů červené a bílé. V přírodě se nachází v podobě tak zvaných větviček nebo keříčků, ze kterých se odřezávají korále. Korál se brousí do různých tvarů, aby byl hladký a vypadal opravdu velmi slušivě. Je neprůhledný, matný a šperky, které jsou z něho vyrobené, vypadají nesmírně elegantně. Nesou v sobě nádech moře a oceánu, ve kterém vznikly. Nejvyhledávanější je červený korál.

Charakteristika a původ korálu

Mořský korál je organického původu. Korály jsou někdy označovány jako mořské rostliny s květy, ale bez kořenů. V roce 1793 prozkoumal korály francouzský biolog G.A. Peyssonal a vynesl tajemství jejich vzniku na světlo světa. Objevil, že korály jsou tvořeny vnějšími kalcitovými schránkami mořských polypů. Ti ke svému životu a tedy k „výrobě“ korálů potřebují poměrně stálé prostředí – vyskytují se v teplých mořích obvykle 3-15m hluboko, pouze vzácně se vyskytují hlouběji. Korály „rostou“ ve větvích a připomínají jakési podmořské stromy.

Krásné šperky s korály jako dar z moře

Mezi nejoblíbenější šperky, které se vyrábějí právě z mořského korálu, patří nepochybně náramky a náhrdelníky. Bývají prokládány různými tvary a barevnými kombinacemi korálu. Velmi něžnou kombinaci náhrdelníku představují větvičkovité korály, navlečené společně s bílými perličkami. Hodí se zejména k šatům, v letním období. Krásně vypadají na opálené pokožce. Korály a moře patří k sobě, pořiďte si tento šperk, jako nezbytný doplněk na letní dovolenou. Uvidíte, že zazáříte na míle daleko. Korály mají převážně červenou barvu a její různé odstíny, je to šperk, který Vás nabije pozitivní energií. Velmi vkusně působí také náušnice, z tohoto drahého nerostu, které zvýrazní rysy Vaší tváře a budou Vás zdobit každý den.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.