Aventurin, Avanturín

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Aventurin, Avanturín

Aventurin a šperky s aventurinem

Aventurin se řadí do skupiny křemenů. Má nazelenalou barvu, od světlých až po tmavé odstíny. Může mít i modrou a červenou barvu. Někteří používají název avanturin či avanturín.

Tradiční naleziště aventurínu jsou v Číně, Rusku, Jižní Americe či Indii.

Další šperky s aventurinem najdete také v kategorii stříbrné šperky

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 33, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 33, Zobrazuji záznamy 1-30


Avanturín a šperky s avanturínem

AvanturinDalší z bohaté nabídky nerostů, které nám příroda připravila, se nazývá aventurin, nebo též avanturín. Tento drahý kámen se řadí do skupiny křemenů. Ve většině případů se nachází v podobě zelenkavých krystalů, které nápadně připomínají barvu lesa. Zelený nádech se může měnit, od světlé až po tmavou. Aventurin je poloprůhledný s drobnými šupinkami slídy, které vytvářejí krásný takzvaný šumivý efekt. Díky tomu se řadí avanturin mezi překrásné kameny, které jsou přímo předurčeny pro výrobu těch nejhezčích šperků.

Aventurin vám bude slušet


Ačkoliv je aventurin nejčastěji zabarven do zelena, najdou se i takové, které jsou zabarvené lehce do červena. Tento kámen se někdy přirovnává k šumivému vínu, neboť tak při troše fantazie opravdu vypadá. Chcete-li si pořídit opravdu neobyčejný šperk, pak jistě hledejte takové, ve kterých je vsazen právě aventurin. Aventurin se často používá pro výrobu přívěsků, které působí neobyčejným dojmem. Překrásně působí tento kámen v podobě náušnic, zejména v kombinaci se stříbrem. V Číně je nazýván kamenem štěstí, působí tak díky své veselé barvě.

AventurinTento minerál je vhodný téměř na všechny druhy šperků. Mohou to být náhrdelníky i náramky, náušnice, přívěsky nebo se vsazuje do prstenů. Máte-li ráda zelenou barvu, která působí velmi neobyčejně a jedinečně, pak bude aventurin ten pravý kámen pro vás. Tento nerost není tolik známý, jako například ametyst, přesto si získá pozornost mnoha lidí. Vkusné šperky s aventurinem udělají radost každé ženě, která o sebe dbá.

Avanturín a jeho účinky

Název kamene aventurinu je odvozen z italského výrazu Ventura“, tj. „náhodou“, což má souvislost i s jeho přisuzovanými schopnostmi.

V magii se aventurin a jeho účinky využíval k přitahování bohatství a štěstí (mluví se o něm jako o talismanu hazardních hráčů). Dále byl avanturin považován za kámen, který má pozitivní vliv na srdeční a kožní nemoci vyvolané zápornými emocemi nervového původu. Avanturin a jeho účinky měl také podporovat pozitivní přístup k řešení problémů a k celému životu a přisuzovaly se mu i jiné léčivé účinky.

Z minerálu avanturín se vyrábějí rozličné šperky: náhrdelník avanturín, náramek z aventurinu, přívěsek s minerálem avanturín, náušnice s avanturíny, spona do vlasů s minerálem aventurin...

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.