Meteority

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Meteority

Meteority

Meteority, které zde nabízíme, byly nalezeny v Argentině v Campo del Cielo, Gran Chaco Gualamba, asi 500 kilometrů severozápadně od Buenos Aires. 
Chemické složení: Fe (>90%), Ni (6,68%), Co (0,43%), P (0,25%), Ga, Ge, Ir
Datování pádu těchto meteoritů: před 4-6000 lety

První písemné zmínky o meteoritech v Campo del Cielo pocházejí již z roku 1576. Španělský guvernér se dozvěděl o železe, o kterém indiáni věřili, že spadlo s nebe. Guvernér do Campo vyslal expedici pod vedením kapitána Miravala. Expedice přivezla pár obrovských kusů železné hmoty. Oblast nálezu se nazývala v jazyce indiánů Piguem Nonralta, španělsky Campo del Cielo (nebeská oblast či nebeské pole). Příhodný název pro místo, kde se nacházejí meteority. Protože indiáni věřili, že toto železo spadlo s nebe, původní indiánský název oblasti zřejmě skutečně od meteoritů pochází. 
Další historický záznam o nálezu meteoritů v Campo del Cielo pochází z konce 70. let 18. století. Španělé se domnívali, že některé kousky meteoritů mohou být stříbrné. Pokusili se je zpracovat, ale zjistili, že jde skutečně jen o železo.

K pádu meteoritů mohlo dle vědců dojít před 4-6000lety. Toto období souhlasí i s indiánskou ústně předávanou tradicí.

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Meteority

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.