Achát

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Achát

Kámen achát a šperky s acháty

Vyberte si náhrdelník s acháty z naší nabídky níže:

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Achát a šperky z achátů

Kámen achát je blízkým příbuzným chalcedonu

Achát patří do rodiny chalcedonů. Je ajurvédským měsíčním kamenem měsíce května. Název achát pochází z řeckého názvu kamene nalezeného v řece Achates na Sicílii.

AchátAchát je v podstatě odrůdou křemene a na první pohled zaujme překrásnou pásovou kresbou. Díky této kresbě se z obyčejného křemene stává neobyčejný nerost, který je přímo souzen k výrobě šperků. V achátu se střídají různé vrstvy chalcedonu. Lidé jej používali už v dávných dobách, kdy z achátu vyráběli různé nástroje, později šperky. Vznikají nejčastěji ve vyvřelinách, tedy v místech, kde bývaly sopky. Kromě šperků ze z achátu vyrábějí také ozdoby, pečetidla či kalamáře. Krása achátu nejvíce vynikne až po rozříznutí či vyleštění. Achát je krásný ve svém nitru. 

Naleziště achátů

Kde se acháty nachází: Brazílie, Argentina, Mexiko, Uruguay, Botswana, Maroko, USA… V České republice se acháty nacházejí v podkrkonoší, zejména na Novopacku a Turnovsku.

Zajímavou variantou je tzv. mechový achát.

Šperky s acháty

Levně můžete koupit tyto šperky s acháty: přívěsek s achátem, náhrdelník s acháty, náušnice s acháty, achátový náhrdelník, náhrdelník s mechovým achátem, umělecké šperky s acháty, autorské šperky s broušenými acháty,...

Krásné šperky z achátu

Achát je kámen mnoha tváří. Základní barvou je bílá, šedá a hnědá. Po vyleštění působí hedvábným až voskovým leskem. Uvnitř kamene jsou často viditelné skvrny, díky kterým působí velmi zajímavě a jedinečně. Ve šperkařství se používají i různé odstíny mléčné či růžové barvy. Růžové zabarvení způsobují sloučeniny manganu. Mechový achát je takový, který má čirou až mléčnou barvu. Z achátu se vyrábí nejčastěji přívěsky nebo náhrdelníky, které vypadají velmi neobyčejně. Achát je kámen, který na 100% dokazuje, že každý kus je originál. Díky svým pásovým kresbám, které působí tak, jako kdyby je někdo namaloval, budete mít šperk, který nikdo jiný nevlastní. Udělejte si radost a nakupujte šperky, které z velké části stvořila sama příroda.

Achát a jeho účinky

Achát byl v lidovém léčitelství používán jako kámen pro zachování dobrého zdraví a úspěšný život. Věřilo se, že achát má například tyto účinky:
- pomáhá udržovat správný srdeční tep
- léčí nespavost a svému nositeli (majiteli) zajišťuje příjemné sny
- chrání člověka proti špatným vlivům
- pomáhá člověku nazírat na svět ze širšího úhlu, rozšiřuje obzory
- snižuje horečku

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.