Granát

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Granát

Granáty a granátové šperky

Šperky s granáty

Šperky s granáty představují cenově příjemnou variantu šperků s drahými kameny červené barvy. Granáty krásně vyniknou v granátových náhrdelnících, náušnicích s granáty, granátových náramcích i přívěscích s broušenými granáty. Lze říci, že se jedná o cenově dostupnější alternativu ke šperkům například s rubíny či červenými turmalíny.

Mnoho šperků s granáty najdete v kategorii stříbrné šperky

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 49, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 49, Zobrazuji záznamy 1-30


Granáty a šperky s granáty

Ženy a šperky patří k sobě, dá se říci, že pokud chcete udělat své milé radost, kupte jí šperk. Velmi krásně a vkusně působí ozdoby z drahých kamenů. Drahé kameny působí neodolatelně, jako například granáty, které tvoří dokonalý základ pro náušnice, náramky nebo přívěsky. Granát je kámen mnoha barev, často se jednotlivé odstíny kombinují. Každý kámen je originální kus, nikdy nenajdete dva stejné a proto jsou šperky z těchto kamenů tolik oblíbené. Každá žena chce být originální a jedinečná, proto jí věnujte luxusní komplet, který jí naprosto učaruje. Nejčastější barevné kombinace jsou červená, která představuje symbol lásky, dále pak zelená, oranžová, hnědá a žlutá.

Šperk s granáty je ideální dárek pro ženu

Ideální dárek pro ženu, která má ráda jednoduché a přitom výrazné ozdoby. Kuličkový náramek z granátu vínové barvy ozdobí dokonale Vaše zápěstí. Granátový náhrdelník opět z maličkých kuliček různé barvy, dokonale doladí každý outfit a Váš dekolt bude neodolatelný. Doplňte svůj komplet ještě o náušnice ze stejného kamene a vyrazte do společnosti, krásné a vkusné šperky působí jako ideální doplněk, bez kterého se neobejdete.

Nejznámější je granát almandin, který je nejrozšířenějším druhem granátu vůbec. Má velmi výraznou barvu, nejčastěji velmi sytě rudou nebo různé odstíny fialové a hnědé v kombinaci s červenou. Jedná se o nádherný kámen, který je pro výrobu šperků doslova stvořený. Nespornou výhodou je, že výrobky z něho jsou finančně velmi přijatelné, můžeme jej také nazývat levný drahý kámen, a proto si našel své příznivce i mezi mladými lidmi. Krása nemusí být vždy předražená.

Jakou mají granáty barvu

Barva granátů je nejčastěji červená, tmavě červená či hnědočervená. Granáty se však vyskytují v široké škále barev od granátů bezbarvých až po černé. Existují různé druhy granátů o tvrdosti v rozmezí 7 – 7,5 (na stupnici tvrdosti 1 = nejměkčí, 10 = nejtvrdší).
Granáty se nacházejí v Africe, Brazílii, Kanadě, Indii, USA, na Srí Lance a na Madagaskaru. V ČR se nachází tzv. český granát, který je nerozlučně spojen s městem Turnov a tamějšími brusiči a zlatníky. Mineralogický název tohoto granátu je pyrop a vyznačuje se sytě rudou barvou a skelným leskem.

Prodej šperků s granáty online

V nabídce této kategorie eshopu najdete zejména šperky vyrobené z granátu – almandinu. Almandin je červenofialový nebo červenohnědý granát a pro výrobu šperků se těží nejvíce v těchto zemích: Indie, Srí Lanka, Brazílie, USA, Madagaskar. U nás se almandiny nacházejí například v Jeseníkách či v Přibyslavicích na Čáslavsku.

Hledáte-li šperky s pravými českými granáty, přejděte do kategorie český granát.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.