Hematit

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Hematit

Hematit a hematitové šperky

Hematit je jeden z nejrozšířenějších minerálů. V přírodě se vyskytuje v různých formách. Často má kovovou, stříbřitě černou nebo červenohnědou barvu.

Vyberte si pěkné šperky s hematitem z naší nabídky níže

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2  3 | Celkem záznamů: 72, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2  3 | Celkem záznamů: 72, Zobrazuji záznamy 1-30


Kámen hematit a šperky s hematitem

Šperky s hematitem jsou velmi oblíbené, neboť se jedná o nádherný kámen, který působí magicky a to zejména v černém odstínu s nádechem kovu. Barevné provedení je černá v kovovém lesku, díky lesku je kámen hematit opravdu výrazný a přitom působí decentně. Velmi často tento drahý kámen bývá ocelově černý i světlý, dokonce i červenohnědý. Pokud dáváte přednost tmavým i výrazným odstínům, které upoutají na první pohled, pak je hematit ten pravý kámen pro Vás. Pro svůj neodolatelný vzhled bývá vsazován do náušnic a prstenů. Hematitové kamínky se navlékají do náramků a náhrdelníků, výsledný efekt je okouzlující a stejně tak budete vypadat i Vy, pokud si pořídíte šperk s hematitem.

Hematit - kámen mnoha tváří

Dříve se v Čechách označoval jako krevel, ale v dnešní době se takto někdy označují už jen hematity v červené podobě.

Hematit má ve formě prášku načervenalou barvu a odtud je odvozeno i jeho označení („Hemu“ – krev). Ložiska hematitu jsou v Brazílii, Německu, Ukrajině, USA, Kanadě a na dalších místech. Hematit je určen pro astrologická znamení Berana a Štíra.

Název tohoto drahého kamene pochází z řeckého slova Haema, což znamená také krev a to podle jeho červenohnědého odstínu, který krev připomíná. Hematit je kámen mnoha tváří, díky tomu, že jej můžeme pořídit v různém barevném provedení, není průhledný, ale jde o opravdu silný kámen, se kterým naděláte mnoho parády. Šperky s hematitem můžete nosit do společnosti, ale využít je i na volný čas. Hodí se zkrátka ke každé příležitosti. Chcete-li být krásná a jedinečná, volte takové doplňky, která podtrhnou Vaši osobnost. Navíc hematit je sice drahý kámen, ale cenově velmi příznivý.

Hematit je už celá staletí považován za jeden z nejsilnějších a nejmocnějších kamenů vůbec. V současné době spíše můžeme hovořit o síle krásy. Pořiďte si hematitový náramek, který dokonale ozdobí Vaše zápěstí, náušnice s hematitem, které budou zářit na míle daleko nebo náhrdelník či přívěsek s hematitem, jenž zvýrazní dekolt. Jako dárek pro ženu jsou velmi žádané prstýnky, v nichž je zasazen právě hematit.

Připisované účinky a charakteristika hematitu

Co se týká jeho léčitelských schopností, v minulosti se hematit a jeho léčivé účinky využívaly pro aktivaci krevního oběhu a srdce, na posílení mnoha orgánů, pro léčbu otoků a sraženin, měl bojovat proti pohlavím chorobám,…

Šperky s hematitem

Populární jsou hematitové náramky. Nosí se ale také náhrdelníky s hematitem, umělecké originální hematitové šperky, přívěsky s minerálem hematit, hematitové náušnice i další krásné hematitové šperky.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.