Tygří oko

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Tygří oko

Další šperky s tygřím okem najdete také v kategorii stříbrné šperky

Vyberte si pěkné šperky s tygřím okem z naší nabídky níže:

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2  3 | Celkem záznamů: 68, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2  3 | Celkem záznamů: 68, Zobrazuji záznamy 1-30


Tygří oko

Tygří oko je charakteristické zlatožlutou až zlatohnědou barvou. Název tygří oko získal kámen podle svého vzhledu – podobá se oku tygra.

Při vybroušení to tvaru muglí nebo čočkovců skvěle vynikne lesk tygřího oka.

Naleziště tygřího oka (ale i býčího a sokolího oka) jsou zejména v JAR, Číně, USA a Namibii.

V minulosti se věřilo, že tygří oko dokáže pomoci při těžkých chorobách jako je schizofrenie, měl pomáhat při astmatu, podporovat funkci jater,...

Příbuzné minerály: sokolí oko, býčí oko, tygří železo, pietersit

Tygří oko a šperky s tygřím okem

Tygří oko patří ke kamenům řadící se mezi křemeny. Tento úžasný kámen poznáte okamžitě, i když patříte k naprostým laikům v oblasti drahých kamenů. Tygří oko je nezaměnitelné díky svému zabarvení a hravým výrazným přechodům barevných odstínů. Žlutohnědá a zlatohnědá barva kamene připomíná tygří oko a proto si vysloužil toto lehce zapamatovatelné pojmenování.

Mezi nejvýznamnější naleziště tygřího oka patří Jihoafrická republika, USA, Austrálie, Čína, Indie a Srí Lanka.

Vzhled tygřího oka doslova vybízí použít jej do krásných šperků. Šperky s tygřím okem patří k oblíbeným a nepřehlédnutelným doplňkům. Šperky s tygřím okem bývají zpracovávány do oblých muglí, což ještě zvýrazňuje jejich jedinečnost. Šperky s tygřím okem svou barvou a leskem evokují pocit hebkosti a nutkání kameny pohladit. Náušnice s tygřím okem rozzáří obličej a dodají vám elegantní vzhled. Náhrdelníky zjemní a zároveň oslní ležérními tóny a líbivě zpracovanými kameny. Přívěsky bývají často kombinovány se stříbrem či zlatem. Tato kombinace ještě zvýrazňuje unikátnost tygřího oka. Prsteny s tygřím okem se stanou středem pozornosti a náramky podtrhnou váš styl a osobnost. Šperky s tygřím okem jsou fascinujícím a okouzlujícím doplňkem, který by neměl ženám chybět. Působí velmi přitažlivě a rozhodně vás nikdy neomrzí.

Dejte šanci jedinečnosti, kterou opět vytvořila sama příroda, a pořiďte si krásný šperk. Chcete být krásná a přitažlivá? Oblečte si podmanivé šperky s tygřím okem.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.