Čaroit

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Čaroit

Čaroit a šperky s čaroitem

Čaroit je složitý křemičitan a velmi vzácný kámen, protože je známo pouze jedno jediné naleziště na světě, které je v Rusku - povodí řeky Čara (odtud název čaroit). Kámen čaroit se vyskytuje v odstínech světlé i intenzivní fialové až téměř hnědé barvy.

Vyberte si náhrdelník s čaroitem z naší nabídky níže:

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


 

Čaroit

ČaroitČaroit je krásný kámen, který není tolik známý, nicméně krásou se vyrovná i mnohem oblíbenějším kamenům. Na první pohled působí trochu magicky. K vidění jsou různé kousky čaroitu, které mají zabarvení nejčastěji do fialové barvy, není výjimkou ani černá nebo světle levandulová barva. Drahý kámen čaroit pochází z Ruska a postupem času si získal velkou oblibu zejména ve šperkařství a také v magii. 

Energie kamene čaroitu je velmi silná, fialová barva působí neuvěřitelně hlubokým dojmem. Díky různým kresbám vypadá čaroit skutečně čarovně. I u čaroitu platí pravidlo, že každý kámen je originál, nikdy nenajdete dva stejné kameny. Proto výrobky z těchto kouzelných kamenů jsou skutečně jedinečné.

Šperky s čaroitem

Čaroit je velmi zajímavý minerál, jehož vlákna a sametový lesk působí neobyčejně, stejně jako šperky z něho vyrobené. Velmi vkusně a krásně působí kámen čaroit vybroušený do tvaru přívěsku a vsazen do stříbra nebo zlata. Společně s těmito drahými kovy vzniká skutečně velmi impozantní šperk, který vás rozzáří. Čaroit je krásný i v podobě náušnic. Pokud máte ráda neobvyklé šperky, které zaujmou na první pohled, pak si určitě pořiďte tento tajemný kámen. Díky fialové barvě je však musíte sladit s ostatními doplňky. Šperky z čaroitu se hodí na běžné každodenní nošení. Udělejte si radost neobyčejným šperkem s čaroitem.
Drahých kamenů je opravdu hodně, ale jen některé působí magicky. Čaroit patří mezi velmi významné kameny, ze kterých se vyrábí ty nejkrásnější šperky. Vyčarujte si krásný šperk.

Čaroitu byly přisuzovány meditační a čarovné vlastnosti, jako například přeměna negativních emocí a energií na ty pozitivní, podpora srdeční činnosti i látkové výměny, tlumení stresu, tišení křečí, bolesti apod.

Čaroit se prý velmi dobře hodí ke znamení Panny a Vodnáře.

Pozn: lze se setkat i s nesmyslným názvem čaroid.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.