Citrín

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Citrín

Citrín a šperky s citrínem

Kámen citrín se vyskytuje ve žluté barvě nejrůznějších odstínů. Právě žluté zbarvení má poměrně málo kamenů a i citrín je dnes v přírodě už poměrně vzácný.

Nalezištěm citrínu je Rusko, Madagaskar, Španělsko a Brazílie.

Citrín je kámen vysoké tvrdosti, a tak se skvěle hodí pro zpracování do šperků (odolný proti poškrábání a ulomení).

 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 35, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 35, Zobrazuji záznamy 1-30


Citrín a citrínové šperky

CitrínCitrín je krásný kámen, jehož barva připomíná citrón. Vychází to již z jeho názvu. Barva citrínu je tedy žlutá nebo žlutohnědá s nahnědlými místy. Výjimečně se může vyskytovat i nazelenalý citrín. Jedná se o krásnou, průhlednou odrůdu křemene, jehož využití ve šperkařství je stále častější. Žluté zabarvení není u drahých kamenů příliš časté, pro citrín je však typické. V současné době se objevuje v přírodě již méně často, tím vzácnější jsou však šperky, které se z něho vyrábějí. Velmi originální kámen, každý kousek je jedinečný, nikdy nenajdeme dva stejné kameny.
Nalezištěm citrínu je Madagaskar, Rusko, Brazílie a Španělsko. Kromě překrásné sluneční barvy, se citrín pyšní vysokým leskem a značnou tvrdostí. Jsou to vlastnosti, které jej předurčují pro výrobu překrásných šperků, které sluší každé ženě. Kámen citrín je krásný na první pohled, ovšem ještě zajímavější je, pokud se podíváte do jeho nitra.

Šperky s citríny připomínají sluneční svit

Šperky vyrobené z citrínu připomínají rozzářené sluneční paprsky. Velmi vkusně působí citrín, který je vsazován do zlata nebo do stříbra. S tímto kamenem se můžete také setkat i v tradiční české bižuterii. Pro svou významnou krásu se kdysi citrín vsazoval také do koruny a žezla králů. Citrín se využívá pro výroby mnoha druhů různých šperků. Broušený kámen vyniká zejména v podobě náušnic, náhrdelníků a náramků. Žlutá barva citrínu společně s dokonalou brilancí působí neuvěřitelně krásně a luxusně. Nemusíte jej nosit pouze v létě, naopak v zimních dnech budete mít kousek tepla a slunce přímo na sobě v podobě citrínového šperku.

Citrín a jeho účinky

V astrologii je citrín přiřazen ke znamení Býka, Blížence, Lva a Panny. V minulosti byl citrín uctíván jako kámen slunce. Na duševní úrovni měl citrín projasňovat mysl, posilovat kreativitu, dodávat jistotu apod. V léčitelství se citrín a jeho účinky považoval za harmonizační kámen, který čistí krev a trávicí ústrojí, má pozitivní vliv na horní cesty dýchací,...

Šperky s citrínem

Citrín je vděčný kámen používaný ve šperkařství. Ohlazené či broušené citríny se využívají a vsazují se do šperků jako jsou náušnice citrín, citrínové přívěsky, přívěšek na krk s broušeným citrínem, citrínové originální náušnice, umělecké šperky s polodrahokamem citrínem,...

 

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.