Jaspis

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Jaspis

Vyberte si pěkné šperky s jaspisy z naší nabídky níže

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2  3 | Celkem záznamů: 88, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2  3 | Celkem záznamů: 88, Zobrazuji záznamy 1-30


Jaspis a šperky z jaspisu

Barvy jaspisu

Jaspis může mít béžovou, žlutou, zelenou až červenou barvu, je neprůhledný a může obsahovat různobarevné vzory (pruhy, oka apod.). Název jaspis je odvozen z řeckého jaspisínés (kropenatý kámen). Pro jaspis platí, více než pro kterýkoliv jiný kámen, že každý kus je naprosto odlišný a zcela originální. K nejoblíbenějším patří červené, žluté a hnědé jaspisy. Podle zbarvení a struktury či vzorku se rozlišuje jaspis červený, zelený, dalmatin, leopardí, brekciový, oceánový, obrázkový a další.

Šperky s jaspisy

Jaspisové šperky jsou velmi různorodé. Oblíbené jsou například šperky s červeným jaspisem. Červené jaspisové náušnice vypadají nádherně. Nosí se i jaspisové náhrdelníky, originální jaspisové šperky, prosté přívěsky s jaspisy všech barev, či jaspisové náramky.

Kámen jaspis a šperky s jaspisem

Milujete šperky, ráda střídáte různé druhy, ať už se jedná o drahé kovy s kameny nebo třeba bižuterie? Mezi jednotlivými šperky jsou velké cenové rozdíly, ovšem za kvalitu je lepší si připlatit. Velmi krásně a vkusně působí kovy, v nichž je vsazen polodrahokam. Jedním z velmi žádoucích polodrahokamů je jaspis. V oblasti šperkařství jde o hojně využívaný kámen, který má mnoho barevných variací. Jaspis může mít červenou, žlutou, zelenou i béžovou barvu. Není průhledný a může obsahovat různě zabarvené vzory. Každý kámen je originál, který se už nebude opakovat. Říká se mu také kropenatý polodrahokam. Jaspis je kámen mnoha podob a tváří, málokdy najdeme dva podobné kusy. Pokud chcete vlastnit něco výjimečného a jedinečného, pak je právě jaspis ten pravý.

Druhy jaspisů

Ve šperkařství se používá mnoho druhů jaspisů, které se liší zejména barvou. Klasický je červený jaspis, zelený jaspis, obrázkový jaspis, ale setkáte se i se zvláštnějšími názvy. Je to například leopardí jaspis, jaspis brekcie, oceánový jaspis, či jaspis dalmatin.

Šperky s jaspisem pro každý den

Zvolte si z nepřeberného množství šperků s jaspisem, které vypadají velmi slušivě. Navíc je můžete jednotlivě kombinovat a mít tak každý den opravdu vkusný šperk, který Vám bude každý závidět. Jaspisové šperky jsou velice různé, právě díky barevným kombinacím a různému zabarvená jednotlivých kamenů. Nejoblíbenější barva, která se ve šperkařství často používá, je jednoznačně červená. Přívěsek z jaspisu, zasazený do stříbřeného kovu, působí naprosto neodolatelně. Ozdobte své ušní lalůčky náušnicemi, jenž tvoří vybroušený červený jaspis do různých tvarů. Jaspisové šperky jsou navíc za velmi přijatelné ceny, tudíž jsou dostupné téměř každému. Drahý kámen, který Vás bude zdobit každý den.

Kde se jaspis nachází a jeho využití

Nalezištěm jaspisu je Francie (hlavně pruhované jaspisy), Indie (především červené druhy), Německo, Rusko a další.

Legendárním českým nalezištěm jaspisů je vrch Kozákov. Jaspisy z Kozákova zdobí kapli hradu Karlštejna.

Jaspisy bývají používány nejen jako šperky, ale i do interiérů jako dekorační kameny, jako desky stolů, zdobivé mozaiky apod. Jaspisu se připisovaly také různé léčivé vlastnosti – kupříkladu červený jaspis prý podporuje krevní oběh, sexuální pud aj.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.