Ametyst

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Ametyst

Kámen ametyst a šperky s ametystem

Další šperky s ametystem najdete také v kategorii stříbrné šperky

Vyberte si pěkné šperky s ametysty z naší nabídky níže:

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2  3  4 | Celkem záznamů: 109, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2  3  4 | Celkem záznamů: 109, Zobrazuji záznamy 1-30


Ametyst a šperky s ametystem

Ametyst je ceněná drahokamová fialová odrůda křemene (chemické složení: SiO2, tvrdost: 7). Lze o něm tedy říci, že je fialovým příbuzným křišťálu, který je též odrůdou křemene.
AmetystOblíbený byl kámen ametyst již ve středověku tehdejšími vládnoucími elitami a byl vsazován například do královských insignií či do biskupských prstenů. Ametystem byly zdobeny církevní relikvie či oděvy. Známým šperkem z ametystu je tzv. papežský ametystový prsten, který je součástí vatikánského pokladu. Šperky z ametystu jsou velmi oblíbené a dnes i všem cenově dostupné.

Kde se nacházejí krásné ametysty

Překrásné ametysty se nacházejí v mnoha zemích světa, například: v Brazílii, Uruguay, Bolívii, Mexiku, Rusku, USA, Namibii, Indii, na Srí Lance či na Madagaskaru. V ČR se ametysty nacházejí v Podkrkonoší, v okolí Ciboušova v Krušných horách nebo u Bochovic na Třebíčsku.

Ametystové šperky

Ametyst je nádherný kámen, který vyniká jemně fialovou barvou a působí velmi něžně. Je to fialová odrůda křemene. Pro jednotlivé krystaly ametystu je typické poměrně nerovnoměrné zabarvení, ve kterém se střídá sytá a světlá barva. Zabarvení je ovlivněno příměsí železa a radioaktivním zářením. Ametyst je kámen mnoha podob. Některé ametystové krystaly mohou být čiré, jiné zase téměř neprůhledné. Každý kámen je originál, nikdy nenajdete dva stejné. Proto jsou šperky z drahých kamenů tolik žádané. Každá žena si přeje mít originální šperk. Nádherný ametyst je přímo předurčen pro výrobu těch nejkrásnějších šperků.

Ametyst se ve šperkařství velmi často brousí do různých tvarů tak, aby vynikla jeho krásná barva. Právě díky ní patří tento drahý kámen mezi nejžádanější odrůdy křemene. Díky své jedinečné purpurové barvě se používá i na výzdobu velmi cenných předmětů, jakou jsou například korunovační klenoty. Broušený ametyst se velmi často využívá při výrobě přívěsků, které vypadají skutečně velmi něžně a romanticky. Jen málokterá žena odolá purpurové barvě a brilanci, které tento kámen skutečně nešetří.

Přesto, že je ametyst velmi cenný kámen, můžete pořídit ametystové šperky za velmi rozumné ceny. Velmi pěkně působí ametyst v kombinaci se stříbrem. Vsazuje se tak do prstenů nebo do přívěsků, či náušnic. Jedná se o jedinečnou ozdobu, kterou můžete nosit denně nebo ji schovat pro společenské události. Ametyst je symbolem ženskosti, něhy a lásky. Purpurová barva vzbuzuje pocit štěstí. Dopřejte si jedinečný šperk s tímto kamenem.

Koupit u nás můžete rozličné šperky s polodrahokamem ametyst: náušnice s ametysty, ametystový náhrdelník, náramek ametyst, přívěsek na krk s ametystem, náušnice s broušenými polodrahokamy ametysty, přívěšky s fasetovanými ametysty,...

Ametyst a jeho účinky

Ametyst, stejně jako ostatní kameny, je opředen řadou mýtů a pověr, kterým lidé po staletí věřili. Účinky ametystu lidé zkoušeli tak, že si ametysty dávali do kapsy, zasazovali do šprků, které nosili stále na sobě, dokonce si kameny dávali pod polštář, když šli spát. Ametyst je prý kamenem síly, ochrany a moudrosti. Ve starověkém zhýralém Římě byl znám ametyst a jeho účinky proti opilství.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.