Smaragd

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Smaragd

Smaragd a šperky se smaragdy

Smaragd je nádherně zelený a velice ceněný drahokam. Mineralogicky je smaragd zelená varieta berylu vděčící za svoji barvu příměsím vanadu a chromu.

Jedny z prvních nalezišť smaragdu byly objeveny ve starověkém Egyptě. Smaragdy byly prý oblíbenými kameny královny Kleopatry. Dnes se smaragdy nacházejí na Sibiři (Rusko), v Afghánistánu, Pákistánu, Číně, v některých částech Afriky, na Madagaskaru a v Brazílii. Nejkrásnější průsvitné smaragdy však pocházejí z Kolumbie. 
Pro Inky, původní obyvatele Jižní Ameriky, byl smaragd svatým kamenem a věřili v jeho magické účinky.

Vyberte si pěkné šperky se smaragdy z naší nabídky níže, nebo využijte této nabídky přímého výrobce zlatých šperků:

NÁŠ TIP: Nakupujte za fantastické ceny přímo od českého výrobce zde: zlaté šperky se smaragdy 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Smaragd a smaragdové šperky

Smaragd je drahý kámen charakteristický svou sytě zelenou barvou, která je způsobena obsahem chromu. Smaragd je odrůda berylu a patří mezi šesterečné minerály. Tento tajemný kámen je matného nebo skelného lesku. Další optickou vlastností, která smaragd charakterizuje, je průhlednost až průsvitnost. Historie využívání smaragdu v klenotnictví sahá až do období před naším letopočtem. Od té doby je dobře znám a velice oblíben pro své specifické vlastnosti. Nálezy smaragdů se řadí k méně častým. Naštěstí přece jen není úplně ztracen a tak díky nalezištím v Rakousku, Rusku, Kolumbii nebo třeba Egyptě, si můžete dopřát luxus v podobě smaragdových šperků.

Smaragd je hojně využíván při výrobě šperků a patří k opravdovým skvostům. Šperky zdobené zelenými kameny s charakteristickou strukturou z vás udělají sebevědomou a váženou ženu na úrovni. Smaragd můžete často vidět jako součást náušnic nebo prstenů. Tyto smaragdy jsou většinou broušené a chlubí se prvotřídním leskem. Náhrdelníky vytvořené ze smaragdů jsou originální, ležérní a vkusné doplňky. Přívěsky oživí nudné řetízky nebo mdlé dekolty. Smaragd to je správná volba pro pravé dámy.

Sytě zelená barva smaragdu působí mnohdy až magicky. Důstojnost a obdiv, který ze smaragdu vyzařuje, je fascinující. Smaragdy a jejich zpracování rovněž nabízí i verze, kterými můžete oživit jak své formální oděvy, tak volnočasové oblečení. Šperky se smaragdy jsou vhodným dárkem pro vybíravé a náročnější ženy. Luxus v podobě smaragdů čeká právě na vás.

Smaragd a šperky se smaragdy

Smaragd je drahý kámen, jehož název zná opravdu každý. Řadí se do skupiny minerálů, které se nazývají beryly. Patří mezi velmi drahé kameny, jež byly ceněny již ve starověku. Název je odvozen z řeckého slova smaragdos, což znamená zelený. Zelené zabarvení je pro smaragdy typické. Jedná se o překrásný kámen, který je poměrně vzácný. Je to dáno tím, že vzniká díky geologickým vlivům, které se stávají jen zřídka. Drahokam smaragd patří k nejkrásnějším kamenům, které jsou velmi cenné i ve šperkařství.

Královský kámen smaragd

Opravdu velmi zvláštní barvu tohoto nerostu způsobuje příměs chromu a vanadu v krystalické podobě. Smaragd nevybledne a neztrácí svoji překrásnou barvu. První naleziště tohoto kamenu bylo v Egyptě a zdobila se jím i krásná Kleopatra. Zelený kámen smaragd je přímo předurčen pro výrobu velmi cenných šperků.

Pokud máte ráda zelenou barvu, která je spojena s neobyčejným luxusem, pak si pořiďte šperk se smaragdem. Nemusíte volit pouze zelené oblečení, smaragdy lze kombinovat i s jinými barvami. Nicméně drahokam se hodí především do společnosti. Velmi často se vkládá do prstenů. Když vám někdo daruje prsten se smaragdem, získáte nádherný a cenný šperk, který zaujme na první pohled. Vyrábí se také smaragdové náušnice nebo přívěsky.

Smaragd se brousí do různých tvarů. Velkou výhodou je skutečnost, že zelená barva je velmi nadčasová a proto ji můžete nosit kdykoliv vás napadne. Zasloužíte si trochu luxusu, pořiďte si ty nejkrásnější šperky, které mají také nebývalou hodnotu.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.