Tyrkys

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Tyrkys

Tyrkys a tyrkysové šperky

Tyrkys je světlemodrý, zelenomodrý až zelený kámen voskového až porcelánového lesku. Šperky z tyrkysu jsou obvykle cenově dostupné a velmi krásné.

Tyrkys se nachází v Austrálii, Chile, Íránu, Mexiku, Číně, USA. U nás je popsán výskyt tyrkysu v podkrkonoší.

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 37, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 37, Zobrazuji záznamy 1-30


Šperky z tyrkysu

Nádherný kámen tyrkys zdobí lidi už odedávna. Býval využíván jako amulet v Egyptě a Turecku. I v předchozí civilizaci byl velmi cenný a hojně používaný kámen. V současné době má své nezastupitelné místo především ve šperkařství. Barva tyrkysu je velmi krásná, jedná se o modrozelenou kombinaci, díky které je tyrkys jedinečný. Šperky z tyrkysu připomínají mořskou barvu a dodávají nám pozitivní energii. Svou krásou a jedinečností budou ozdobou každé ženy. Velmi neobyčejné a zajímavé šperky naleznete v tomto internetovém obchodě sperkyprozeny.cz, kde máte jedinečnou možnost pořídit také šperky z tyrkysu za velmi sympatické ceny.

Při pohledu na modrozelený tyrkys se nám vybaví vůně moře. Šperky z tyrkysu jsou ideálním doplňkem na dovolenou k moři. Tyrkys vzbuzuje v lidech dobrou náladu a té není nikdy málo. Navíc zvýrazní zejména světlé typy, modrá barva vás rozzáří. Velmi neobyčejně a zároveň nepřehlédnutelně budete vypadat v kompletu, což znamená náramek, náhrdelník a náušnice. Tyrkys není průhledný kámen, jeho krása vynikne, pokud se na něho zadíváme zblízka. Každý kámen má v sobě určité rýhování, které jej dělá jedinečným. Šperky z tyrkysu jsou originální, neexistují dva stejné kameny. Pořiďte si mimořádně krásný šperk, s pomocí kterého zazáříte.

Tyrkysové šperky působí neobyčejně žensky a romanticky. Vzbuzují něhu a lásku. Zejména překrásné náhrdelníky, které jsou vyrobeny z drobných tyrkysových kamínků. Výrazný, ale vkusný doplněk, který zaujme na první pohled. Představte si sama sebe na pláži s krásným tyrkysovým šperkem, který dokonale ladí k modrému nebi a doplňuje barvu čistého moře. Nalaďte se na tyrkysovou vlnu.

Charakteristika tyrkysu

Chemické složení tyrkysu: Cu Al6(PO4)4(OH)8.4H2O
Mineralogické zařazení tyrkysu: fosforečnany
Tvrdost tyrkysu: 6

Tvrdost tyrkysu dosahuje na stupnici tvrdosti hodnoty 6 (1 – nejměkčí, 10 – nejtvrdší). Tvrdost je více než dostatečná pro použití ve špercích. Nicméně chcete-li mít jistotu, že vám tyrkysové šperky dlouho vydrží, chraňte je před poškrábáním ostrými předměty, před chemikáliemi (např. mycí či úklidové prostředky) ani je nemyjte horkou vodou.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.