Karneol

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Karneol

Karneol a šperky s karneolem

Ženám šperky s oranžovým karneolem velice sluší. Oblíbené jsou náušnice skarneolem či celé karneolové náhrdelníky. Nosí se také prosté přívěsky s minerálem karneol či rafinované umělecké designové šperky s oranžovým karneolem. Karneol se do šperků vsazuje ohlazený nebo broušený. 

Další šperky s karneolem najdete také v kategorii stříbrné šperky

Vyberte si pěkné šperky s karneolem z naší nabídky níže:

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 45, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 45, Zobrazuji záznamy 1-30


Kámen karneol a šperky s karneolem

Udělejte si radost šperkem, jenž bude zdoben nádherným kamenem, který se nazývá karneol. Karneol je polodrahokam, který je zabarven převážně do oranžovočervené barvy, která trochu připomíná lososovou. Jde o poměrně výrazný kámen, který prý doslova nabíjí pozitivní energií. Může se vyskytovat také v hnědém až vínově červeném odstínu, to ale není tak časté. Karneol bývá nejčastěji neprůhledný. Jednotlivé odstíny se mohou měnit a proto je každý kousek tohoto kamene jedinečný a málokdy najdeme dva stejné nerosty. Jedná se o poměrně tvrdý nerost, který se nejčastěji brousí do tvaru hladké mugle. Ve šperkařství se jedná o velmi oblíbený polodrahokam, se kterým uděláte opravdový dojem.

Šperky z karneolu pro krásné ženy

Většina žen si přeje vypadat co nejlépe, ke kráse patří pěkné oblečení a různé doplňky. Své místo mají i šperky, které jsou takovou třešničkou na dortu. Některé ženy si potrpí pouze na náušnice, jiné mají rády komplety, tedy i náhrdelníky a náramky, popřípadě prsteny, které se navzájem doplňují. Velmi originálně působí šperky s kameny. Pokud máte ráda teplé a veselé barvy, z nichž převažuje oranžová a červená, pak si určitě vyberte karneol, který je velmi krásný. Budete s ním zářit jako sluníčko. Velmi oblíbený je přívěsek ze zbroušeného karneolu, který je zasazen do kovu. Vypadá velmi elegantně a něžně. V kombinaci s náušnicemi a náramkem ze stejného polodrahokamu, budete vypadat opravdu dokonale. Korálkový náhrdelník z vybroušeného karneolu působí nesmírně romanticky a okouzlí každého, ve Vašem okolí.

Charakteristika karneolu

Karneol je oranžový až červenohnědý nerost, vzácněji je tvořen jemnými proužky oranžové či červené a bílé barvy. Velmi podobný karneolu je minerál sardonyx a oba jejich názvy se často zaměňují. Karneol i sardonyx jsou odrůdy chalcedonu, zabarvené oxidy železa. 
Kámen karneol patří do rodiny chalcedonu. Může být neprůhledný až průsvitný. Na Mohsově stupnici tvrdosti dosahuje karneol hodnoty 7 (1= nejměkčí, 10= nejtvrdší), což znamená, že jde o poměrně tvrdý nerost.
Název karneolu je odvozen z latinského slova carneus = masový, protože v surovém stavu tmavší karneol skutečně může kus masa připomínat. Karneol byl hojně používán v období starověkého Říma. Karneol se používal se například k výrobě pečetidel, protože vosk se na karneol nelepil a vosková pečeť zůstala tam, kde měla – na důležitých dokumentech. 

Popisované účinky karneolu a jeho naleziště

O karneolu se zmiňují starověcí židovští, arabští i římští astrologové. Věřili, že karneol přináší štěstí. Také se věřilo, že kámen karneol pomáhá při hojení ran a čištění krve.
Karneol se nachází na Madagaskaru, v USA, Rusku, Brazílii, Austrálii a mnoha dalších zemích. U nás se karneoly nacházejí v okolí mineralogicky proslulého Kozákova.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.