Jantar

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Jantar

Další šperky s jantarem najdete také v kategorii stříbrné šperky

Vyberte si pěkné šperky s jantarem z naší nabídky níže.

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 38, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 38, Zobrazuji záznamy 1-30


Jantar a jantarové šperky

Jantar je minerál organického původu (tj. stejně jako uhlí, zkamenělá dřeva,…). Jantar je vlastně zkamenělá (fosilní) borovicová pryskyřice. Stáří jantaru vědci odhadují v rozmezí 30-90 miliónů let. Již od starověku je jantar oblíbeným ozdobným kamenem.
Barva jantaru je nejčastěji žlutá až téměř oranžová. Jantar může však mít nádech červený, modrý, zelený nebo fialový a existuje dokonce také černý jantar
Naleziště: nejbohatší naleziště jantaru jsou na pobřeží Baltského moře v Kaliningradské oblasti Ruska a také v Polsku, Litvě, Německu.

Šperky s jantarem

Jantarové šperky jsou velmi oblíbené. Ženy rády nosí jantarové náhrdelníky, prsten s jantarem, náušnice jantar, přívěsky s jantarem či originální šperky s minerálem jantar.

Kámen jantar a šperky s jantarem

Chcete si udělat radost krásným šperkem, kterým okouzlíte své okolí? Nabízí se šperky, do nichž je vložen opravdu překrásný kámen jantar. Jantar ve skutečnosti není kámen jako takový, ale je to zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic a to ovlivňuje i jeho barvu. Jantar se vyskytuje nejčastěji zlatý nebo medový, ale protože jde o kámen opravdu mnoha různých podob, existuje také v zelené, červené, hnědé nebo černé barvě, bývá většinou průhledný až průsvitný a proto vypadá jako, když obarvíte kostky ledu. Jeho barvy nejsou nikdy stejné a vždy v nich najdeme příměsi různého prachu a zbytky z přírody, které v něm kdysi zkameněly, takže obsahuje různé hnědé a černé částečky. Jedná se o velmi originální nerost, který je jako šperk naprosto jedinečný. Pro svou nádherně teplou barvu, která připomíná zářící slunce na obloze, se s ním budete cítit opravdu dobře. Ideální šperk, který budete nosit nejen pro krásu, ale také pro dobrou náladu.

Šperky z jantaru Vás rozzáří

Pokud jste veselé povahy a chcete dát najevo svou osobnost pomocí šperků, pak určitě zvolte ty, které mají v sobě zasazený jantar. Jeho zlatá barva září na míle daleko a bude tou pravou ozdobou pro každodenní nošení. Tvar jantaru není pravidelný, může být zachován nebo se velmi často brousí do hladkých muglí. Pozor si však dejte na to, že jantar je poměrně měkký kámen a snadno se tak může odřít nebo poškodit. Ovšem šperky, které jsou z jantaru vyrobené, Vás nadchnou na první pohled. Nádherné prokládané náramky, v různých odstínech, od světlé až po černou budou ideální ozdobou pro Vaše zápěstí, vybroušené náušnice do tvaru mugle, rozsvítí Váš obličej a přívěsek zahřeje a zároveň rozjasní Váš dekolt. Jednotlivé šperky z jantaru můžete libovolně kombinovat.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.