Nefrit

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Nefrit

Vyberte si pěkné šperky s nefritem z naší nabídky níže, nebo využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Nefrit a šperky s nefritem

Charakteristika nefritu

Nefrit patří do skupiny amfibolů. Nefrit a jadeit jsou sice dva odlišné kameny, ale bývají často zaměňovány a v minulosti nebyly ani rozlišovány. Nefrit a jadeit se souhrnně označují „jade“. Podobají se svým vzhledem i přisuzovanými léčivými schopnostmi. Odlišují se však odstínem barvy - nefrit má sytě zelenou barvu (jadeit jasně zelenou barvu).

Nefrit se hodí se k astrologickému znamení Raka.

Nalezištěm nefritu je především Rusko.

Účinky připisované nefritu

V minulosti byly oblíbené nejrůznější šperky a talismany z nefritu, kterým se přisuzovaly léčivé schopnosti – například očista organismu, pomoc při léčbě zánětů ledvin a močových cest, úleva od bolesti hlavy a napětí, navození klidného spánku, utlumení agresivity aj. Voda z nefritu se také používala proti nadýmání a zácpě.

Kámen nefrit a šperky

Chtěli byste vlastnit drahokam? Kupte si nefrit! Možná jste nevěděli, že nefrit se řadí mezi drahokamy a jejich odrůdu nazývanou amfiboly. Myslíte si, že nefrit je ten samý drahokam jako jadeit? Zažity omyl, ve kterém žije mnoho z nás. Kvůli jejich časté záměně a špatnému povědomí si koupíte místo nefritu jadeit a naopak. Nenechte se zmást. Rozdíl poznáte jednoduše. Nefrit má sytě zelenou barvu připomínající špenát, kdežto jadeit se chlubí světle zelenou barvou připomínající hroznové víno.

Nefrit se jako drahokam vyznačuje výjimečnými vlastnostmi. Charakteristické jsou například vysoká tvrdost a houževnatost. Poznávacím znakem je sytě zelená barva a dokonalý skelný lesk. Při pohledu na něj ucítíte dotek něčeho magického a tak se nedivte, když přívěsek z nefritu upoutá pozornost vašeho okolí na hodnou chvíli. Sytě zelená barva působí vážně a důstojně, proto šperky s nefritem budou vypadat velice vkusně v kombinaci s formálním oblečením. Nemusíte se obávat, že se kámen obije nebo odře. Nefrit je velmi odolný proti poškození nárazem nebo poškrábání. Je to přece drahokam a ten už něco vydrží. Přesto však doporučujeme s ním zacházet nanejvýš opatrně.

V řeckém výrazu nefrit, který označuje ledvinový kámen, se skrývá něco mnohem příjemnějšího a hezčího. Pořiďte si i vy nefritové přívěsky, které zaujmou a navíc vypadají krásně. Fanouškům sytě zelené barvy a drahokamů by nefrit doma rozhodně neměl chybět. Vyberte si svůj nefritový skvost a vychutnávejte si obdivné pohledy.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.