Český granát

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Český granát

Český granát a šperky s českými granáty

Český granát je jen jedním zástupcem velké skupiny granátů. Od ostatních granátů se liší svojí barvou. Barva českého granátu je sytě červená, až rudá. Český granát je průsvitný. Mineralogický název pro český granát je pyrop.

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Český granát - pyrop

Český granátPředstavujeme vám kolekci levnějších šperků s českými granáty. Český granát je již po staletích těžby poměrně špatně dostupný, vyskytuje také dost falzifikátů a ceny jsou vysoké. Proto jsme se šperkům s českými granáty dlouho vůbec nevěnovali. Nakonec jsme našli cestu, jak šperky s pravými českými granáty nabídnout.

V námi nabízených špercích jsou zasazeny pouze velmi drobné české granáty o velikosti pod 1 mm, které se nehodí pro fasetování (broušení). Jsou jen ohlazeny do kuliček, a proto jsou poměrně levné. Šperky jsou galvanicky postříbřené či pozlacené. Takto zpracované šperky můžeme nabídnout za velmi dostupné ceny a s čistým svědomím, že se jedná o pravý český granát. Berte je spíše jako zajímavost. Starožitné šperky s českými granáty, které nosívaly bohaté dámy za první republiky či za Rakouska-Uherska u nás totiž zdaleka nenajdete.

 

Prohlédněte si oblíbené kategorie eshopu:
Náušnice
Náhrdelníky
Přívěsky
Prsteny

Stříbrné šperky
Stříbrné náušnice
Stříbrné přívěsky

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.