Dárek k narozeninám pro ženu - Váhu

Sháníte dárek pro ženu k narozeninám v období 24.září až 23.října a nevíte, co vybrat? Máme pro vás tip. Toto období je obdobím souhvězdí Váhy. Váhám se, stejně jako ostatním znamením přiřazují určité drahé kameny. Co tedy vybrat jako dárek k narozeninám pro ženu nějaký šperk s kamenem v jejím znamení? Podívejme se na to, které drahé kameny jsou přiřazeny ke znamení Vah.

Šperky s kameny znamení Váhy jako dárek ženě k narozeninám

Které kameny jsou přiřazeny ke znamení Vah? Vybereme si ty nejkrásnější z nich. Prvním naším tipem je blankytně modrý akvamarín. Drahokam akvamarín je modrou odrůdou berylu. Ačkoliv jeho název pochází z latinských slov aqua marine, tedy mořská voda, nám některé jeho světlemodré exempláře připomínají spíše blankytně modré nebe. Podívejte se sami na šperky s akvamarínem a posuďte.

Dalším drahokamem, který má často, tentokrát však tmavě modrou barvu, je snad všem známý safír. Zde je třeba připomenout, že safíry mohou být i růžové či žluté. Šperky se safíry jsou tedy náš druhý tip.

Růžovou odrůdou křemene je minerál zvaný růženín. Pro svoji barvu je velice oblíben. Navíc se velmi dobře zpracovává a je často používán ve šperkařství. Dávejte si však pozor na to, že růženín postupně na světle bledne. Nikoli hned. Ale za pár let, někdy za pár desítek let, se ze sytě růžového stane bledě růžový až bílý kámen. Vydrží však velice dlouho a jeho barvu můžete částečně ochránit tím, že jakmile růženínový šperk nenosíte, schováte jej do šperkovnice nebo alespoň do šuplíku. Náš třetí tip na dárek k narozeninám pro ženu – Váhu jsou něžné růžové šperky s růženínem.

Mnoha barev nabývá čtvrtý zástupce znamení Vah z říše drahých kamenů, a sice jaspis. Jaspis je velice známý polodrahokam, který se od středověku těžil na příklad v podkrkonoší na slavném Kozákově. S jaspisy se tak můžeme setkat i v kapli hradu Karlštejna, kterou nechal Karel IV. Vyzdobit právě jaspisy. Naším čtvrtým a nyní posledním tipem na dárek k narozeninám pro ženu ve znamení Vah jsou šperky s jaspisem.

Nechcete dárek k narozeninám ženy vybírat podle znamení?

Pokud Vás naše výše uvedené tipy nezaujaly a chcete vybrat něco skutečně originálního, prohlédněte si naše ručně vyráběné originální umělecké šperky.

Pokud naopak dárek podle znamení vybrat chcete a není to právě znamení Váhy, kterému se věnoval tento článek, přijde vám pravděpodobně vhod přehledná tabulka se všemi kameny podle znamení.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.