Labradorit

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Labradorit

Labradorit a šperky s labradoritem

Labradorit má bezbarvou, šedobílou, namodralou až černou barvu s proměnlivými efekty a je neprůhledný. Při působení světla nebo při otáčení kamene labradoritu na světle dochází k efektu tzv. labradorizace, čímž se myslí hra barevných odstínů a prolínání jednotlivých barev.

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 33, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 33, Zobrazuji záznamy 1-30


Kámen labradorit a šperky s labradoritem

Pojmenování kamene labradorit je odvozeno od kanadského poloostrova Labrador.

Naleziště labradoritu: Kanada, Mexiko, Madagaskar a jiné oblasti. Z astrologického hlediska se labradorit hodí k Rybám, Beranům a Vodnářům.

Šperky s labradoritem

Lesk zlata a stříbra je úchvatný, ale pouze jednobarevný a časem nepřekvapí. Hledáte – li něco, co by váš krk nebo uši nejen ozdobilo, ale i ozvláštnilo, pak hledáte šperk obsahující labradorit. Šperk se může pyšnit mnohabarevným leskem. Hra barevných odstínů může začít a vy si můžete být jisté, že šperk s labradoritem bude přes den oslňovat vaše okolí neustále se měnícími barvami.

Labradorit je minerál pojmenovaný dle místa jeho prvního nálezu – kanadské oblasti Labrador. Stejně jako kanadská příroda i labradorit je výjimečný a naprosto okouzlující. Můžete ho vidět a zakoupit v bezbarvé, šedobílé, namodralé až černé barvě. Když šperk s labradoritem vystavíte světlu, a budete se na něj dívat z různých úhlů, pak zřetelně uvidíte, jak mění barvy od modré přes fialovou až po zelenkavou. Celé kouzlo tkví v tzv. labradorescenci, což je interference spojená se zrcadlením na lamelách. Fyzika ale v tomto případě není vůbec důležitá a podstatná. Nejdůležitější je, že šperk ve spojení s labradoritem umí udělat zajímavou každou ženu.

Kámen labradorit a jeho pověstný kovový lesk může být skvělým doplňkem, je-li použit ve šperku. Využijete jej u volnočasových i formálních modelů. Jeho okouzlující barvy zvýrazníte, když si obléknete košili, tričko či tílko v bílé, světlé modré nebo jasně zelené barvě. Labradorit je neobyčejný minerál, díky kterému budete mít neotřelý a okouzlující náhrdelník nebo náušnice. Vaše kamarádky vám budou šperk nejen chválit, ale možná i trochu závidět. Staňte se královnou trendy doplňků a začněte třeba právě u labradoritu.

Účinky připisované labradoritu

Dle esoteriky a léčitelství má labradorit schopnost působit proti stresu a depresi, pomáhá překonávat duševní bloky, zmírňuje pocit chladu a ochraňuje před nachlazením, působí proti bolestem páteře, kostí a zubů,...

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.