Lapis lazuli

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Lapis lazuli

Šperky s lapisem lazuli.

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Lapis lazuli - Lazurit

Lapis lazuli, známý též jako lazurit, je ve šperkařství velmi oblíbený nádherný modrý kámen. Nejkvalitnější lapis lazuli je tmavě modrý s drobnými zlatavými skvrnkami tvořenými pyritem. S trochou fantazie si můžeme kvalitní lapis představit jako tmavomodrý kámen posypaný zlatými flitry. Naopak v méně kvalitním lapisu jsou zřetelně viditelné žilky bílého vápence. Obecně lze tedy říci, že čím je lapis lazuli tmavší a obsahuje viditelná zrnka pyritu, která na slunci  září jako drobné zlaté flitry, tím je také kvalitnější, vzácnější a dražší. Lapis lazuli se nachází v Afghánistánu, Rusku, Chile, Argentině, Kanadě a USA.

V Chile je lapis lazuli považován za národní kámen. U nás chilský lapis lazuli nechtěně proslavil při svojí návštěvě Chile prezident Václav Klaus, a to díky svojí příhodě s lapisovým perem, o které refelovala média.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.