Turmalín

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Turmalín

Turmalín a šperky s turmalíny

Turmalín pronikl do Evropy v 18. století ze Srí Lanky. Jeho původní název byl „Tura Mali“ (tj. kámen smíšených barev). Turmalíny se vyskytují v různých barvách a podle barev jsou jim přiřazeny jednotlivé názvy.

Existuje rubelit (červený, růžový), indigolit (modrý), verdelit (zelený, žlutozelený), dravit (žlutohnědý, oranžový), skoryl (černý), paraiba (tyrkysový, fialovomodrý).

Někdy může být krystal turmalínu tvořený ze dvou i více barev – například turmalín meloun, který se podobá nakrojenému melounu. U turmalínu je častý i tzv. dichroismus – různé barevné odstíny v závislosti na úhlech pohledu. Nejsytější barva turmalínu bývá uprostřed kamene.

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 37, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 37, Zobrazuji záznamy 1-30


Turmalín a šperky s turmalíny

Turmalín je šesterečný nerost, který se může pochlubit velkým spektrem barevných provedení. Šperky s turmalíny můžete vybírat v černých tónech, které přidají na eleganci, v modrém zpracování zase zvýrazní vaše oči a růžová ve vás probudí něžnou krásku toužící po jemnosti a přirozenosti. Turmalín se také vyskytuje v zelené, žlutozelené, žlutohnědé, oranžové, tyrkysové či fialovomodré podobě a je tedy pouze na vás, jaký odstín vás zaujme. Hra barev je velkou chloubou turmalínu. Nechte se i vy okouzlit nádhernými barevnými odstíny nebo kombinacemi, které mohou být obsaženy v jednou kamenu.

Turmalín je velkou ozdobou, a proto je jeho využití v klenotnictví naprosto pochopitelné a žádané. Ženy, které zvolí mezi velkou a pestrou nabídkou šperků s drahými kameny zrovna turmalín, rozhodně neprohloupí. Barvy se na turmalínu mohou střídat i v závislosti na úhlu podhledu. Jejich charakteristický vzhled dokonale podtrhuje skelný lesk. Vícebarevné turmalíny můžete najít například pod názvy meloun, mouřenínské hlavičky nebo řezy madagaskarských liddicoatitů.

Šperky s turmalínem budou pro ženy nepřehlédnutelným doplňkem. Díky jejich vlastní pestrosti a barevnosti jsou určeny úplně všem ženám, které se rády zdobí jedinečnými šperky. Náhrdelníky, přívěsky, prsteny, náramky, brože nebo náušnice jsou jedinečné a velice výrazně dokážou vyzdvihnout váš styl a krásu. Šperky s turmalíny jsou skvělým doplňkem pro ženy, které nesnášejí rutinu a stereotyp a rády si zpříjemňují šedé dny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.