Růženín

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Růženín

Růženín a šperky z růženínu

Jedná se o růžovou odrůdu křemene. O růženínu lze tedy s malou nadsázkou hovořit jako o růžovém příbuzném křišťálu, neboť i křišťál je odrůdou křemene. Růženín má odstíny světle až tmavě růžové, někdy dokonce fialové barvy. Název růženín získal kámen právě díky své typické barvě.

Vyberte si pěkné šperky s růženínem z naší nabídky níže:

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 39, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 39, Zobrazuji záznamy 1-30


Růženín a šperky z růženínu

Růženín je jedním z kamenů, který vytváří tzv. asterickou hvězdu (když bod světla dopadá na střed kamene oblého tvaru, dojde k odrazu světla a zobrazení ve tvaru šesticípé hvězdy).

Naleziště růženínu: Brazílie, USA, Indie, Madagaskar aj.

Růženín je symbolem lásky a v minulosti mu byla přisuzována řada schopností - například prý pomáhá projevit city, příznivě působí při léčbě ledvin, jater, plic, odvádí z těla škodlivé látky,...

Růženín se řadí mezi odrůdy křemene, jehož růžové zbarvení je způsobeno přítomnosti manganu a mléčný vzhled je dílem inkluzí rutilu. Růženín se vyskytuje obvykle ve větších kusech, které jsou následně zpracovávány. Nejkrásnější růženín pochází z Madagaskaru, ale i Skotsko, Colorado či Španělsko se může pochlubit krásnými úlovky růženínů. Potěšte se i vy krásnými šperky s růženínem.

Šperky s růženínem se vyznačují skelným či matným leskem. Jejich jemně růžové zbarvení dělají ze šperků něžný a romantický doplněk. Přívěsky bývají velmi ležérně, ale stylově zapracovány do stříbrného nebo zlatého lůžka. Náhrdelník s růženínem zjemní dekolt i krk díky čistým liniím a konturám, které utváří. Náramky a náušnice také rozhodně oslní. Šperky s růženínem z vás udělají půvabnou princeznu. Jemně světlá růžová a mléčný vzhled zjemní i ty nejtvrdší rysy. Působí velmi optimisticky a svěže. Letní šaty a sukně se světlým vrškem skvěle vyniknou právě díky šperkům s růženíny. Tmavší oblečení bude naopak veselejší a vy budete působit přívětivějším a laskavějším dojmem.

Šperky s růženíny svými jemnými barvami a liniemi nejsou asi pravou volbou pro příznivce extravagance, ale pro fanoušky jemného, něžného a půvabného stylu budou k nezaplacení. Romantické a snivé. Tak by se také dalo o špercích s růženínem mluvit.  Dopřejete si i vy okouzlující šperky s růženínem.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.