Akvamarín

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Akvamarín

Akvamarín a šperky s akvamarínem

Vyberte si pěkné šperky s akvamaríny z naší nabídky níže:

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 33, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 33, Zobrazuji záznamy 1-30


 

Akvamarín a šperky s akvamarínem

Kámen akvamarín je jedním z nejoblíbenějších drahých kamenů. Akvamarín je odrůda berylu, jehož modrá, modrozelená, někdy dokonce až modrožlutá barva připomíná barvu moře. Od barvy akvamarínu pochází také jeho název: aqua marina = mořská voda. Nejkvalitnější krystal akvamarínu je průsvitný.
Akvamaríny se nacházejí zejména v Brazílii, Indii, Nigérii, Pákistánu, Rusku, USA, JAR, na Madagaskaru či na Srí Lance. V České republice byl výskyt akvamarínu popsán u Maršíkova na Písecku.

Akvamarín a šperky s akvamaríny

AkvamarínAkvamarín je nádherný kámen, jehož barva je nebesky modrá. Velmi výrazný kámen, který působí nesmírně romanticky. S vodou má společnou nejen barvu, ale také název aqua znamená voda. V dávných dobách mořeplavci věřili, že akvamarín dokáže uklidnit neklidné vlny v moři. Akvamarín se řadí do skupiny drahých kamenů, takzvaných berylů. Světlé modrá barva je díky přítomnosti sloučenin železa.

Vyrábí a prodává se celá škála šperků s akvamaríny: náušnice akvamarín, akvamarínové šperky, náhrdelník s akvamaríny, přívěsek s akvamarínem, akvamarínový náramek, náušnice s fasetovanými akvamaríny, originální akvamarínové šperky, náramky s akvamarínem...

Akvamarínový šperk pro každou příležitost

Šperky s akvamarínem připomínají barvu mořské vody. Díky tomu vypadají opravdu velmi neobyčejně, vzbuzují něhu a romantiku. Modrá barva působí uklidňujícím dojmem. Krystaly mají často podobu jednoduchých šestibokých sloupců. Pro svoji brilanci se velmi často využívá ve šperkařství. Kromě modré barvy může být akvamarín také modrozelený nebo dokonce i zabarvený do žluta. Nejvíce kvalitní krystal akvamarínu je průsvitný. Chcete-li udělat radost ženě, darujte jí šperk, ve kterém je zasazen překrásný akvamarín. Mohou to být náušnice, přívěsky, náhrdelníky nebo náramky. Cena kamene je tedy dána sytostí a také čistotou tohoto drahého kamene. Nejdražší jsou hodně sytě vybarvené kousky do modra, jejich cena se pohybuje mnohem výše, než u ostatních.

Akvamarín bývá mnohdy jako přívěsek. Krásné broušené přívěsky, které se mohou vsadit do zlatého nebo stříbrného kovu naprosto dokonale ozdobí váš dekolt. Pokud si k tomu pořídíte ještě náušnice, nikdo vás nepřehlédne. Modrá barva v kombinaci s vysokým leskem působí naprosto neodolatelně, romanticky. Pokud se chystáte na dovolenou k moři, rozhodně si nezapomeňte vzít s sebou svůj šperk s akvamarínem.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.