Ametrín

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Ametrín

Ametrín a šperky s ametrínem

Vyberte si pěkné šperky s ametrínem z naší nabídky níže:

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


 

Ametrín

Ametrín je kombinací či jakýmsi přechodem ametystu a citrínu - tedy fialové a žluté.

AmetrínAmetrín se řadí do skupiny křemene (spolu s růženínem, křišťálem, ametystem a citrínem). Ametrín má dvojí zbarvení, a právě pro tuto charakteristiku se řadí k oblíbeným kamenům. Často se setkáme s ametrínem vybroušeným do vyvážených dvoubarevných polovin.

Tradičním nalezištěm ametrínu je Bolívie.

V léčitelství se ametrín považoval za účinný meditační kámen se silným očistným účinkem. Ametrínu byla přiřazována schopnost proniknout až k problémům, odstranit vše nežádoucí a zbavit tělo jedovatých látek. Rovněž se věřilo, že ametrín má regenerační účinky na tělo, dodává energii, podporuje imunitu, působí proti stresu, depresi, pomáhá při poruchách trávení, bolestech hlavy,…

Ametrín se využívá též ve šperkařství a vyrábí se z něj zajímavé šperky: náušnice ametrín, přívěsky s ametrínem, ametrín náhrdelník, originální ametrínové šperky, náušnice s uměleckými ozdobami,..

Ametrín a šperky s ametrínem

Drahý kámen ametrín není příliš známý, přesto se jedná o významný nerost ve šperkařském průmyslu. Je to velmi zajímavý kámen, který vznikl spojením ametystu a citrínu. Výsledkem je ideální spojení citronově žluté barvy s fialovou. Ametrín je tedy naprosto dokonalý kámen, který má z obou nerostů jen to nejlepší. Ametrín je průhledný a má jednu velkou zvláštnost, pokud se na něho zadíváme z fialové části směrem do té žluté, může se odstín kamene značně lišit. Je to jev, který je nazýván jako dvojlom, který je způsobem rozštěpím paprsku světla při průchodu krystalem. Díky tomu dostávají šperky z ametrínu velmi působí rozměr a působí neobyčejně.

Ametrín patří do skupiny minerálů, které se nazývají křemen. Do této skupiny se řadí již výše vyjmenovaný citrín a ametyst. Dále pak mezi křemeny vyniká křišťál a růženín. Dvoubarevný ametrín je stále více využíván pro výrobu těch nejkrásnějších šperků. Často bývá broušen do tvaru obdélníku nebo čtverce, aby co nejvíce vynikly obě barvy nerostu.

Dvoubarevné ametrínové šperky

Ametrín (angl. ametrine) na první pohled působí překrásně, průhledný dvojbarevný kámen se hodí pro všechny druhy šperků a vždy vypadá naprosto úchvatně. Milujete fialovou barvu ve spojení se žlutou? Pak se nechte inspirovat šperky, ve kterých je zasazen právě ametrín. Přívěsek dokonale ozdobí váš dekolt, v kombinaci s náušnicemi budete vypadat naprosto neodolatelně. Barevná kombinace vás doslova rozzáří, přesto se nejedná o nijak zvlášť výrazné barvy. U ametrínu platí, že v jednoduchosti je krása. Navíc šperky z ametrínu jsou cenově velmi příznivé, uvědomíme-li si, že platíme jednu cenu za dva drahé kameny, které se snoubí právě v ametrínu.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.