Měsíční kámen

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Měsíční kámen

Měsíční kámen

Měsíční kámen (můžete se setkat také s označením měsíček) je průsvitný kámen měsíčního třpytu. Z mineralogického hlediska je měsíční kámen namodrale bílý adulár ze skupiny živců.

Měsíční kámen je velice oblíbený, zmiňovaný a používaný v léčitelství a ezoterice, kde se o měsíčním kameni hovoří jako o kameni žen nebo ženském kameni. V Indii je měsíček pokládán za posvátný kámen přinášející štěstí.

Měsíční kámen nejvyšší kvality pochází z nalezišť na Srí Lance. Měsíční kámen se nachází také v Brazílii, Indii, Rusku, Mexiku, Myanmaru (Barmě), USA, Tanzanii, na Madagaskaru a v rakouských v Alpách.

Pokud jste hledali kameny podle znamení, naleznete je ZDE 

 

Vyberte si pěkné šperky s měsíčním kamenem z naší nabídky níže, nebo využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Měsíční kámen a šperky

Jistě jste už zahlédli šperky zdobené světlým kamenem, který na světle vytváří duhové odlesky. Víte, o jaký druh kamene se jedná? Teď už budete vědět, že jde o měsíční kámen neboli měsíček. Pozorování měsíce na noční obloze je pro mnoho lidí naprosto fascinující. Stejně jako pohled na měsíc, vás bude oslňovat i krása měsíčního kamene. Měsíční kámen podtrhne vaši ženskost a ozdobí vás pro každou příležitost jemným a přesto lákavým odleskem.

Co je vlastně měsíční kámen? Je to minerál tzv. adulár, který patří do skupiny živců. Často průsvitný kámen má bílou nebo velmi světlou barvu, která může být doplněna barevnými odstíny jako je modrá, hnědá, žlutá, zelená nebo oranžová. Duhový efekt je způsoben světlem, kdy dochází k jevu nazývanému adularizace, zjednodušeně odlesk plochy uvnitř krystalu. Tím je měsíční kámen unikátní a jedinečný. Duhový efekt měsíčního kamene z vás udělá ozdobu v práci, ve škole, na večírku nebo třeba oslavách.

Jemné barvy měsíčního kamene ho předurčují k zjemnění vizáže. Nápadité náušnice oblých nebo hranatých linií, můžete díky základní bílé barvě nosit téměř ke všemu. Duha je spojována s romantikou, staňte s měsíčním kamenem romantičkou i vy. Šperky s měsíčním kamenem patří k dražšímu zboží, které se vám ale plně odmění svou kvalitou a originalitou. Netradiční spojení měsíce a duhy vás nechá vyniknout. Vyberte si šperky s měsíčním kamenem a uvidíte, že se brzy stanou vašimi nepostradatelnými a oblíbenými doplňky. Podtrhněte svou ženskost a vneste do svého módního stylu jemnou nápaditost.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.