Topaz

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Topaz

Šperky s topazem najdete v kategorii stříbrné šperky

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Topaz

Topaz můžeme najít v široké paletě různých odstínů (bezbarvé, žluté, hnědé, růžové, červené, modré). Nejčastěji se setkáváme s modrým topazem. Bezbarvé topazy se podobají diamantům, avšak schopnost odrážet světlo není u topazu tak dobrá.

Struktura topazu je velmi podobná fluoritu, ale topaz disponuje jiným poměrem iontů, což má za následek různá zbarvení.

Název topazu je odvozen ze staroindického tapas (žár, oheň).

Naleziště topazu: Brazílie, Rusko, Nigérie, USA, Irsko a další.

Topaz a šperky s topazem

Topaz, smyslný šperk, který může ozdobit i vás! Šperky s topazy jsou velmi žádané a hodí se pro ženu v každém věku. Vyberte si barevné zpracování, ať už dáváte přednost romantickým šperkům v růžových odstínech nebo dáváte přednost hnědým či žlutým odstínům, anebo chcete zůstat věrni čirému zpracování? Vybírejte barvy podle libosti!

Nejpopulárnější zůstává žlutý a růžový topaz, ale na popularitě získává i modrý vzhled. Vždy si ale můžete být jisti, že získáte jedinečné šperky s ojedinělými kameny, které vás budou zdobit při každé příležitosti. Šperky s topazy můžete vybírat i pro své blízké. Toužíte po novém prstýnku nebo byste ráda zvýraznila obličej? Náušnice s topazy budou tím pravým! Nechají vyniknout oči a skvěle se hodí k vyčesaným vlasům. Topazy vás okouzlí na náhrdelnících, náramcích nebo jak přívěsek na vás oblíbený řetízek.

Mezi největší naleziště topazu patří Rusko, Brazílie, Nigérie a Mexiko. Topaz se řadí do skupiny silikátu, a jeho průhledný až průsvitný vzhled vás nadchne. Topaz se vyznačuje poměrně vysokou tvrdostí a nabízí úchvatné skelné odlesky. Zajímavostí je, že topaz se v přírodě vyskytuje i ve větších rozměrech a vás tím pádem nemusí zdobit pouhé úlomky, ale krásné velké a nepřehlédnutelné šperky, se kterými zazáříte. 

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.