Serafinit

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Serafinit

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Serafinit - andělský kámen

Serafinit je jedinečný a ceněný polodrahokam, varianta klinochloru, řadí se do fylosilikátů. Serafinit má nádherné odstíny a vytváří zajímavý lesk. Serafinit se vyskytuje v temně zelené, někdy až černé barvě.

Přezdívá se mu také Andělský kámen - Seraf byl nebeskou bytostí ve Starém zákoně. Pojmenování kamene serafinitu je také odvozeno od jeho struktury, protože serafinit při vhodném vedení řezu připomíná peříčka.

Serafinit má nízkou tvrdost a při neopatrném zacházení hrozí riziko poškození.

Kámen serafinit se uctíval jako kámen samoléčby a duchovního osvícení. Věřilo se, že serafinit působí blahodárně na fyzické a duševní úrovni.

Serafinit a šperky se serafinitem

Serafinit je odrůda minerálu klinochlor. Tyto drahokamové odrůdy připomínají slídu. Jediné naleziště tohoto nerostu je pouze v Rusku, v oblasti velmi nehostinné Sibiře. Jedná se o velice zajímavý kámen, který má šedozelenou až zelenočernou barvu, jeho neobyčejnost je zvýrazněna sametovým leskem. Povrch serafinitu je zdoben různými ornamenty. Ta pravá krása vynikne, teprve když si jej prohlédneme zblízka. Každý z těchto polodrahokamů je originál, který stvořila sama příroda. Nikdy nenajdeme dva totožné kameny. Serafinit je kámen, který je využívaný ve šperkařství. Pokud máte ráda šperky tmavých a ne příliš výrazných barev, pak bude serafín ten pravý.

Andělský kámen

Když si minerál serafinit prohlédneme více zblízka, musíme se pozastavit nad úchvatným vzhledem tohoto nerostu. Na jeho povrchu se tvoří někdy velmi zajímavé obrazce, které připomínají ptačí peří. V kombinaci se sametovým vzhledem máte pocit, jako když se zadíváte do křídel nejvyšších andělů, kterým se říká Serafové. Tito andělé podle Starého zákona stáli nejblíže k Bohu, svými křídly odrážely božské světlo a lásku. Právě zde se zrodil název tohoto božského kamene.

Šperky, které zdobí serafinit, vypadají velmi étericky. Tento kámen byl objeven poměrně nedávno, ale už si získal své pevné místo mezi krásnými šperky. Vyrábí se z něho překrásné přívěsky, které například v kombinaci se stříbrem či jiným kovem působí opravdu božsky. Pokud dáváte přednost šperkům nevýrazných barev, ale zajímavého a neobyčejného vzhledu, pak si pořiďte serafinit. Nechte se ozdobit touto andělskou krásou.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.