Amazonit

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Amazonit

Amazonit a šperky s amazonitem

 

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne


Prohlédněte si oblíbené kategorie eshopu:
Náušnice
Náhrdelníky
Přívěsky
Prsteny

Stříbrné šperky
Stříbrné náušnice
Stříbrné přívěsky

 

Amazonit a šperky s amazonitem

Amazonit je zelená až modrozelená odrůda draselného živce. V minulosti byl amazonit hodně využíván jako talisman. Šperk z amazonitu byl dokonce byl objeven v hrobce Tutanchamóna.

Kámen amazonit je spojován s planetou Uran a elementem země. Z hlediska astrologie náleží amazonit ke znamení Vodnář a Váhy.

AmazonitAmazonit je krásný kámen, který má velmi podobný název, jako řeka Amazonka. Kromě názvu s ní ale nemá mnoho společného. Snad jen jeho vzhled, který vzdáleně připomíná povrch řeky, na kterou svítí slunce. Vzniká tak neuvěřitelný lesk, stejně jako u amazonitu. Hlavním nalezištěm tohoto drahého kamene je Indie, Brazílie, Kanada a Rusko. Řadí se do skupiny kamenů, takzvaných živců. Jsou to poměrně běžné nerosty, které tvoří velmi zajímavé efekty a dají se pořídit za přijatelnou cenu. Tyhle kameny mají jednu úžasnou vlastnost, vytvářejí nádherné světelné efekty. Konkrétně u amazonitu je to velmi netradiční saténový lesk, který dělá z tohoto drahého kamene skutečný unikát.

Kde lze najít amazonit

Naleziště amazonitu jsou například v Rusku, USA, Kanadě, Indii, Namibii aj.

Účinky připisované amazonitu

Věřilo se, že amazonit má mnoho léčivých účinků – například posiluje srdce, pomáhá při bolesti hlavy a migrénách, uvolňuje svalové napětí a křeče, podporuje vitalitu i tlumí nadbytečnou energii, tiší stres, dopomáhá k dosažení rovnováhy v těle, rozptyluje negativní energii, že amazonit účinkuje na osteoporózu i zubní kazy,...

Šperky s minerálem amazonit

Minerál amazonit slouží k výrobě širokého spektra šperků: náušnice s amazonitem, amazonit přívěsek na krk, amazonitový náhrdelník, originální náušnice s amazonity, umělecké šperky s minerálem amazonit, náhrdelníky s amazonitem...

Amazonit je pro svou nepřekonatelnou krásu využíván ve šperkařství, jako velmi luxusně vypadající doplněk. Kámen je zelenkavé barvy, ve které jsou drobné namodralé proužky, které způsobuje přítomnost olovnatých sloučenin. Společně s dokonalou brilancí je kámen naprosto neodolatelný, stejně jako šperky vyrobené z něho. Amazonit a šperky s amazonitem určitě stojí za zvážení, pokud si chcete udělat radost pěkným a vkusným šperkem, který zaujme na první pohled.

Amazonit zdobí prakticky všechny druhy šperků. Velmi pěkně vypadá v náušnicích, zejména v kombinaci se stříbrem nebo zlatem. Dále jako přívěsek, který dokonale ozdobí váš dekolt a to velice vkusným způsobem. Přívěsky se velmi často brousí do tvaru oblíbené mugle. Amazonit v podobě náhrdelníku působí nesmírně něžně, díky svému lesku vás nikdo nepřehlédne. Šperky nemusí být jen zelenkavé, ale také modré barvy. Krásný amazonit vás potěší a zároveň dokonale ozdobí.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.