Články a zajímavosti

Strana:| 1  2  3  4  11 | Počet článků: 322


19. 11. 2016Dárky pro ženy k Vánocům

S Vánocemi je nerozlučně spjato dávání dárků. Nemusí jich být moc, nemusí se jednat o příliš drahé dárky, ale dát někomu dárek je symbolem toho, že na něj myslíme. Jaké ale koupit dárky pro ženy k Vánocům? Něco praktického nebo třeba něco na parádu? Jaké jsou nejlepší možnosti? Nechce se inspirovat tímto článkem.


19. 11. 2016Šperky jako investice?

Napadlo vás někdy přemýšlet o šperku jako o investici? Pokud je běžné investovat do drahých kovů i do drahých kamenů, je možné investovat i do šperků, které se z nich vyrábí? Možné to samozřejmě je. Má to však svoje úskalí. Něco si o nich povězme.


04. 10. 2016Dárek k narozeninám pro ženu - Váhu

Sháníte dárek pro ženu k narozeninám v období 24.září až 23.října a nevíte, co vybrat? Máme pro vás tip. Toto období je obdobím souhvězdí Váhy. Váhám se, stejně jako ostatním znamením přiřazují určité drahé kameny. Co tedy vybrat jako dárek k narozeninám pro ženu nějaký šperk s kamenem v jejím znamení? Podívejme se na to, které drahé kameny jsou přiřazeny ke znamení Vah.


01. 10. 2016Měsíční kameny pro říjen – opál a turmalín

Věděli jste, že existují hned dva měsíční kameny pro říjen? Ano, měsíci říjnu jsou přiřazeny hned dva překrásné druhy drahých kamenů. Oba dva tyto drahé kameny existují v mnoha barevných variantách. Měsíční kameny pro říjen jsou totiž opál a turmalín. Povězme si o nich něco více.


19. 06. 2016První náušnice u dětí

Maminky chtějí svým ratolestem zpravidla pořídit náušnice co nejdříve, aby tak mohly celému světu ukazovat, jakou mají nádhernou holčičku. Kdy je vhodný čas na propíchnutí ouška a jaké metody se nabízí?


16. 06. 2016Dětské náušnice

Náušnice jsou nejčastějším šperkem, které holčičky nosí. Dětské náušnice začínají holčičky nosit již ve velmi útlém věku. Obvykle okolo prvního roku věku, anebo ještě dříve, s nimi maminky navštěvují dětského lékaře, aby jim tzv. "píchnul ouška". Naštěstí v posledních letech se používané technologie vylepšily natolik, že tento zákrok bývá proveden velice rychle a téměř bezbolestně.


15. 06. 2016Měsíční kámen - účinky

Měsíční kámen je oblíbeným kamenem šperkařů, a to zejména pro oslnivý vzhled, kdy se ve světlých tónech měsíčního kamene leskne množství odrazů světel. Fantasticky vypadají náušnice, přívěsky, náramky i prsteny s měsíčním kamenem, který může disponovat různými barvami, podle místa nálezu i složení – od téměř bílých, přes stříbrné, až po hnědavé či načervenalé.


14. 06. 2016Dětské náušnice pro malé parádnice

Je zvykem, že náušnice necháváme dětem nastřelovat (nebo propichovat ouško) už od nejútlejšího věku. Kvalitní dětské náušnice by měly holčičce dobře sedět a být bezpečně připevněné. Náušnicemi se rády nezdobí pouze ženy, ale i malé holčičky.


01. 06. 2016Přívěsek srdce zlatý

Srdce je symbolem lásky či života. Ženy velmi rády nosí přívěsky ve tvaru srdce nebo malého srdíčka. Někdo se však domnívá, že nosit přívěsky – srdíčka je jen pro mladé holky. Není to však pravda.


01. 06. 2016Co je to briliant

Víte jaký je rozdíl mezi diamanty a brilianty? Také se vám tyto pojmy pletou? Přečtěte si tento článek, ve kterém se vám pokusíme do tohoto názvosloví vnést jasno. Co je to diamant, to víme pravděpodobně všichni. Diamant je nejtvrdší drahokam, který se nachází v přírodě. Diamanty se těží zejména v Jižní Africe. Významná naleziště diamantů se nacházejí také v Kanadě, Indii, Rusku, Brazílii a v Austrálii. Podívejme se tedy dále na to, co je to briliant.


01. 06. 2016Význam zásnubního prstene

Zásnubní prsten se stal symbolem nabídky k sňatku. Je to zároveň symbol závazku, že muž s vyvolenou ženou chce strávit zbytek života. Pro to, aby se dva vzali však není zásnubní prsten naprosto nezbytný. Některé pragmatické páry se obejdou i bez něj. V některých kulturách zase není zvykem zásnubní prsteny dívkám dávat. Mají zkrátka jiné zvyky. U nás však dívka obvykle na zásnubní prsten čeká. Očekává, že jej dostane od svého vyvoleného, který ji požádá o ruku. Šťastná budoucí nevěsta pak zásnubní prstýnek ráda ukazuje a dává všem najevo, že je skutečně zadaná.


01. 06. 2016Zásnubní prsten s diamantem

Snad každá dívka sní o tom, že pro ni jednou přijede krásný princ na bílém koni a na prsteníček levé ruky jí navlékne zásnubní prsten s diamantem. Je to představa téměř až pohádková, při troše představivosti však nikoli nereálná či nedostupná. Vždyť zlaté zásnubní prsteny s diamanty lze zakoupit za velmi dostupné ceny. Zejména uvážíme-li, že zásnuby se konají pouze jedenkrát v celém dlouhém životě člověka.


31. 05. 2016Zásnubní prsteny

Zásnuby bývají velmi významným a silným okamžikem v lidském životě. Zásnubní prsteny ženám pak po zbytek života tento okamžik připomínají, nebo alespoň mají připomínat. Velmi záleží na tom, jak muž celou tuto záležitost pojme a jak požádá ženu o ruku. Jak známo, žena téměř vždy „čeká tiše v koutku“ na svého vysněného prince, který si pro ni přijede na koni. Skutečnost však bývá taková, že žena nic neřekne ani nenaznačí a je na muži, aby se předvedl v tom nejlepším světle. Pokud je muž sám o sobě romantik, má téměř vyhráno. Pokud romantik není, dá mu vymýšlení    a příprava žádosti o ruku někdy hodně zabrat. Když si všechno promyslí a připraví, musí ještě vybrat správný zásnubní prsten.


07. 03. 2016Akvamarín - měsíční kámen pro březen

K jednotlivým měsícům v roce jsou tradičně přiřazovány takzvané měsíční kameny, anglicky birthstones. Jako měsíční kámen pro březen je označován akvamarín. Povězme si o akvamarínu něco více.


06. 01. 2016Granát - měsíční kámen pro leden

Článek o granátu měsíčním kameni pro leden, by mohl zajímat jak osoby narozené v měsíci lednu, tak ty, kdo shánějí dárek pro ženu narozenou v tomto měsíci. Dozvíte se zde mnoho zajímavého o přírodních granátech, jaké druhy granátů existují i další zajímavosti.


30. 11. 2015Léčivé kameny - pověry, mýty a legendy

Kamenům lidé v pověrách, mýtech a legendách přisuzují rozličné léčivé účinky. Seřadili jsme je zde podle jednotlivých nemocí a obtíží. Zajímavý přehled. Upozorňujeme ale, že se jedná opravdu jen o pověry, mýty a legendy.


24. 11. 2015Vánoční dárek pro přítelkyni

Nejprve si asi definujme, o čem je řeč v tomto článku. Hovoříme zde o přítelkyni ve smyslu vycházejícího z anglického originálu „girlfriend“. Je to tedy „moje holka“, „tvoje holka“, jeho „holka“. Budeme nejspíš hledat vánoční dárek pro přítelkyni z lásky. Není to tedy článek na téma dárek pro kamarádku.


18. 11. 2015Vánoční dárek pro maminku

Domov je tam, kde je máma. Tohle říká spousta z nás v dospělosti. Nevěříte? Zeptejte se kamarádů, známých, jak to cítí oni. Maminka je obvykle úplně nejbližší osobou každého člověka. Ona jediná je po celý život jistá a stále stejná. Podle toho bychom se k ní měli všichni chovat a snad se k ní i tak chováme. S vlídností a úctou po celý život. Jaký tedy vybrat vánoční dárek pro maminku?


09. 11. 2015Vánoční dárek pro babičku

Babička, tedy maminka maminky nebo maminka tatínka, je obvykle milující žena. Na prázdniny u babičky vzpomíná velká část z nás celý život. Pro každého z nás je tedy důležité vybrat ten správný vánoční dárek pro babičku. Jak na to?


05. 11. 2015Citrín – měsíční kámen pro listopad

V jednom z předchozích článků jsme se věnovali měsíčním kamenům podle data narození. Nyní se zaměříme jen na jeden z nich. Citrín je měsíční kámen měsíce listopadu a v tomto článku si oněm řekneme vše. Povíme si, kam citrín mineralogicky řadíme, kde se nachází, jak a za jakými účely se citrín zpracovává a využívá. A v neposlední řadě se dozvíme něco o tom, jaké léčivé a účinky a vlastnosti se citrínu připisují.

 


05. 11. 2015Vánoční dárky pro ženy

Vánoce jsou prý svátky klidu. Přiznejme si ale, že výběr a shánění vánočních dárků nás každoročně tak trochu stresuje. Co vybrat, co koupit a kde koupit tak, aby se dárky opravdu líbily? V tomto článku se zkusme zaměřit na vánoční dárky pro ženy.

 


27. 10. 2015Měsíční kámen podle data narození

V tomto článku se budeme věnovat jednotlivým měsíčním kamenům podle data narození. Ke každému měsíci v roce jsou přiřazovány různé přírodní kameny, které jsou prý svými vlastnostmi pro tento měsíc typické. Přečtěte si, jak to doopravdy je.


25. 10. 2015Šperky s kameny pro znamení Štíra

Období znamení Štíra je v rozmezí 24.října až 23.listopadu. Lidem narozeným v tomto období se říká "štíři" a jsou jim přisuzovány některé společné vlastnosti. Dokonce mají i společné šperkové či tzv. "léčivé" kameny. Přečtěte si, jak to je ve skutečnosti.


14. 10. 2015Granátové šperky

Granátové šperky jsou velice oblíbené zejména pro červenou barvu granátů. Granáty bývají obvykle broušené a zasazené do drahého kovu. Granátové šperky mohou být buď velmi jednodudché, tedy vytvořené tak, že broušený či fasetovaný granát je zasazen jen v jednoduchém rámečku z drahéhokovu, nebo složitější, kde z drahého kovu šperkař vyrobil ozdůbky, jejichž doplňkem jsou právě broušené granáty.

 


30. 07. 2015Akvamarín a jeho účinky

Lidé odpradávny připisují kamenům účinky. Jaké se připisují účinky akvamarínu? Akvamarín je považován za kámen klidu, radosti a štěstí, a to zejména v oblasti lidských vztahů. O akvamarínu se mluví jako o kamenu čistého srdce, čistoty mysli, cudnosti a nevinnosti.


27. 07. 2015Šperky s akvamarínem

Už název napovídá o tom, v jaké barvě se akvamarín vyskytuje. Akvamarín je charakteristický svými vodními odstíny modré a zelené a pěkně se bude vyjímat, když jej sladíte s oblečením či dalšími doplňky.


14. 07. 2015Křišťálové šperky

Průsvitné čiré náušnice, náhrdelníky, přívěsky či náramky z pravých přírodních křišťálů přitahují pozornost právě svojí čistotou. Někdy se člověku nechce ani věřit, že toto je přírodní kámen. Ale je to tak. Křišťál je čirou odrůdou křemene a v té nejčistší kvalitě nemá v sobě žádné příměsi a je zcela průhledný.


11. 07. 2015Přívěsky s rubíny

Tmavočervené rubíny šperkové kvality, které jsou broušené a zasazené do zlatých, stříbrných či platinových šperků jsou velmi známé. Jejich cena bývá poměrně vysoká a proto si je nekoupí úplně každý.


10. 07. 2015Obsidián - kámen a šperky

Je to netypický, ale krásný vzácný kámen - obsidián. Obsidiány jsou kameny vulkanického původu a můžeme se setkat se čtyřmi druhy, respektive barvami. Nejčastější je klasický černý obsidián. Asi druhým nejrozšířenějším je tzv. vločkový obsidián.


09. 07. 2015Hematitové šperky

Kovově lesklý černý hematit působí zasazený ve šperku přímo magicky. Bývá vsazován do náušnic a prstenů. Hematitové kamínky se navlékají do náhrdelníků či náramků. Šperky z hematitu černé barvy se hodí prakticky ke každé příležitosti, ke každému oblečení, ke každému typu obličeje, barvě očí i vlasů. Na každé ženě působí hematitové šperky elegantně a podtrhují její krásu.


Strana:| 1  2  3  4  11 | Počet článků: 322

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.