Malachit

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Malachit

Vyberte si pěkné šperky s malachitem z naší nabídky níže

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 55, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 55, Zobrazuji záznamy 1-30


Malachit

Malachit má zelenou barvu různých odstínů, od světlé až po tmavě zelenou, je neprůhledný.

Naleziště malachitu jsou Zambie, Maroko, Rusko, Kongo a další.

Malachit je spojován s planetou Venuše a elementem země. Nejvíce se hodí k astrologickému znamení Býka.

Malachit se v minulosti považoval za velmi účinný ochranný kámen - údajně měl malachit ochraňovat zejména děti proti pádu, byl ochranou na cestách, odbourával negativní energii, čistil tělo od škodlivých látek,...

Malachit a šperky z malachitu

Rozpoznávacím znakem malachitu je nádherně zelená barva přecházející od světlého odstínu zelené až po temně černozelenou. Charakteristické zabarvení je způsobeno mědí, kterou malachit obsahuje. Malachit byl používán k dekoračním účelům a jako šperkový kámen již ve starém Egyptě. V drcené či rozemleté formě se využíval jako líčidlo. Určitě jste již zaznamenali, že účel malachitu byl vždy ve zkrášlení a zvýraznění půvabu a to rozhodně platí i dnes.

Malachit se pyšní nevšedními konturami a ve vlnkách nebo pruzích jsou přírodně vytvářeny originální kresby a neopakovatelné obrazce. Jediný pohled na šperk s malachitem způsobí, že od něj nebudete moci odtrhnout oči. Světlé zelená barva malachitu se krásně vyjímá ve slunečných dnech, kdy doslova září. Žena zdobená šperkem s malachitem působí vyrovnaně a velice elegantně. Potřebujete podtrhnout svůj vzhled a oblečení něčím vkusným a zároveň jedinečným? Malachit dodá vašemu outfitu veselost, hravost, elegantnost i svůdnost. Je zcela na vás, v jaké kombinaci s oblečením jej použijete. Letní šatičky, kostýmek do práce i džíny s tričkem může zdobit tento zelený skvost.

Vaše ruce zdobené prstenem s malachitem budou vypadat něžně. Stejně jako náušnice nebo přívěsky v rozmanitých tvarech a zpracování vám dodají pocit jedinečnosti. Dokonalého sladění můžete dosáhnout zakoupením celé sady šperků, kterou si brzy zamilujete. Buďte výjimečná a neodolatelná. Nechte vyniknout svou osobnost a podtrhněte eleganci pomocí šperků s malachitem.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.