Malachit

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Malachit

Vyberte si pěkné šperky s malachitem z naší nabídky níže

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne
náhrdelník malachit + hematit 679 Kč SLEVA 559 Kč
Prsten Malachit 499 Kč SLEVA 229 Kč


Malachit

Malachit má zelenou barvu různých odstínů, od světlé až po tmavě zelenou, je neprůhledný.

Naleziště malachitu jsou Zambie, Maroko, Rusko, Kongo a další.

Malachit je spojován s planetou Venuše a elementem země. Nejvíce se hodí k astrologickému znamení Býka.

Malachit se v minulosti považoval za velmi účinný ochranný kámen - údajně měl malachit ochraňovat zejména děti proti pádu, byl ochranou na cestách, odbourával negativní energii, čistil tělo od škodlivých látek,...

Malachit a šperky z malachitu

Rozpoznávacím znakem malachitu je nádherně zelená barva přecházející od světlého odstínu zelené až po temně černozelenou. Charakteristické zabarvení je způsobeno mědí, kterou malachit obsahuje. Malachit byl používán k dekoračním účelům a jako šperkový kámen již ve starém Egyptě. V drcené či rozemleté formě se využíval jako líčidlo. Určitě jste již zaznamenali, že účel malachitu byl vždy ve zkrášlení a zvýraznění půvabu a to rozhodně platí i dnes.

Malachit se pyšní nevšedními konturami a ve vlnkách nebo pruzích jsou přírodně vytvářeny originální kresby a neopakovatelné obrazce. Jediný pohled na šperk s malachitem způsobí, že od něj nebudete moci odtrhnout oči. Světlé zelená barva malachitu se krásně vyjímá ve slunečných dnech, kdy doslova září. Žena zdobená šperkem s malachitem působí vyrovnaně a velice elegantně. Potřebujete podtrhnout svůj vzhled a oblečení něčím vkusným a zároveň jedinečným? Malachit dodá vašemu outfitu veselost, hravost, elegantnost i svůdnost. Je zcela na vás, v jaké kombinaci s oblečením jej použijete. Letní šatičky, kostýmek do práce i džíny s tričkem může zdobit tento zelený skvost.

Vaše ruce zdobené prstenem s malachitem budou vypadat něžně. Stejně jako náušnice nebo přívěsky v rozmanitých tvarech a zpracování vám dodají pocit jedinečnosti. Dokonalého sladění můžete dosáhnout zakoupením celé sady šperků, kterou si brzy zamilujete. Buďte výjimečná a neodolatelná. Nechte vyniknout svou osobnost a podtrhněte eleganci pomocí šperků s malachitem.