Perly

SperkyProZeny.cz » Šperky dle kamenů » Perly

Pokud si u nás nic nevyberete, využijte této nabídky přímého výrobce - českého zlatníka, u kterého najdete za skvělou cenu překrásné zlaté šperky (odkaz se otevře v novém okně):

Klikněte pro zobrazení (odkaz se otevře v novém okně):

- zlaté prsteny

- zlaté zásnubní prsteny

- zlaté náušnice

- zlaté přívěsky

- zlaté dětské náušnice 

zlaté šperky s brilianty 

- zlaté šperky se safíry 

zlaté šperky s růžovými safíry

zlaté šperky se smaragdy 

zlaté šperky s rubíny 

Řadit podle: ceny vzestupne sestupne

Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 37, Zobrazuji záznamy 1-30


Strana: | 1  2 | Celkem záznamů: 37, Zobrazuji záznamy 1-30


Perly a perlové šperky

Šperky s perlami bývají symbolem lásky. Snad všem ženám se líbí krásné náhrdelníky z perel. Náhrdelníky z perel jsou klasické, ženami oblíbené šperky. Přidáním náušnic a náramku lze vytvořit opravdu půvabnou perlovou soupravu.
Nejznámější perly jsou perly sněhově bílé, velmi stylové jsou ale také perly růžové či černé perly.

Chemické složení: CaCO3 (karbonát, podobně jako kalcit, vápenec nebo mramor)
Tvrdost: 3 (na stupnici tvrdosti, kde znamená 1 – nejměkčí, 10- nejtvrdší)

Perly se tvoří v lasturách perlorodek, do kterých se náhodně dostane cizí tělísko, například zrnko písku. V případě kultivovaných perel takové „náhodě“ pomáhá člověk vložením takového cizího tělíska (obvykle drobného kousku perleti) do lastury. Perla vzniká obalováním tohoto „vetřelce“ vrstvičkami perleti. Obvykle mají perly barvu bílou, růžovou nebo černou, existují však i odstíny hnědé, krémové či stříbrné. Barvu perel nejvíce ovlivňují dva faktory: druh perlorodek a voda, ve které žijí.
Ceny perel se velmi liší v závislosti na lesku, velikosti, způsobu vzniku, barvě a typu. Nejdražší jsou mořské perly, následují uměle pěstované (kultivované) perly a sladkovodní perly.
Perly jsou méně odolné než většina drahokamů. Jsou citlivé na vlhkost, sucho, na kyseliny. Doporučuje se šperky s perlami uchovávat vždy na suchém místě, chránit je před zbytečnou vlhkostí, sundávat je při mytí, koupání, líčení, odličování.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.