Články a zajímavosti

Strana: | 1  2  3  4  5  6  7  11 | Počet článků: 322


04. 06. 2014Horský křišťál

Slyšeli jste někdy o horském křišťálu? Víte, co to je horský křišťál? Pokud se zajímáte o kameny, jistě jste tento termín již slyšeli. A dost možná si, stejně jako mnozí další, nejste jisti, co přesně tento termín označuje. Jde snad o nějaký speciální druh křišťálu? Nebo co to ten horský křišťál je vlastně zač?


03. 06. 2014Prsteny s jantarem

Prsteny s jantarem mají zvláštní kouzlo. Jantar není totiž minerálem, či chcete-li kamenem v pravém slova smyslu. Jantar je ve skutečnosti zkamenělá pravěká pryskyřice. Mívá žlutou barvu, což je barva slunce. Odstíny žluté však u jantaru mohou nabývat mnoha odstínů až po žlutohnědou. V každém případě prsteny s jantarem se na ruce krásně vyjímají.


01. 06. 2014Hematit a jeho účinky

Hematit je kámen černé barvy, který se po opracování leskne jako kov. Je to proto, že obsahuje velké množství železa. Je třeba říci, že existuje i červený hematit, označovaný jako krevel. S červeným hematitem se však příliš nesetkáte. Hematit a jeho účinky jsou hojně popisovány a využívány v lidovém léčitelství a v ezoterice. Povězme si o tom něco.


31. 05. 2014Červený korál náhrdelník

Náhrdelník z červeného korálu je krásný šperk a vždy upoutá pozornost. Všechny šperky s červenými korály jsou slušivé a ženami velice oblíbené, ať už jde o náušnice, přívěsky, či prsteny, ale prim mezi nimi hraje právěnáhrdelník. Náhrdelník s červenými korály se báječně hodí pro jakoukoliv slavnostnější příležitost, pokud je dobře sladěn s celkovým outfitem ženy.


29. 05. 2014Citrínové šperky

Citrín je krásný žlutý průsvitný polodrahokam, žlutá odrůda křemene. Pro svoji krásnou barvu a vysokou tvrdost a pevnost se citrín hojně využívá ve šperkařství a vyrábějí se citrínové šperky. Citrínové šperky se na slunci vždy krásně lesknou a rozzáří.


27. 05. 2014Ametyst kámen

Ametyst je krásný fialový kámen, přesněji fialová odrůda křemene. Pozornost nás lidí si umí přitáhnout svojí nádhernou barvou i krásnými pravidelnými lesknoucími se krystaly, které ametyst vytváří. Kámen ametyst se také brousí a zasazuje do náušnic, náhrdelníků, přívěsků, zkrátka do šperků. Podívejme se na spojení ametyst kámen a šperk.


24. 05. 2014Originální šperky z přírodních kamenů

Šperky zdobené přírodními kameny a minerály jsou vždy svým způsobem originály, neboť každý přírodní kámen je neopakovatelný originál. Nyní vám chceme představit umělecké originální šperky s drahými kameny, které jsou ručně vyráběny a představují tak jakýsi originál "na druhou".


21. 05. 2014Šperky s tyrkysem

Ve starověkém Egyptě i v Turecku byl tyrkys používán jako amulet. Od Turecka nakonec pochází i jeho název. Přesněji řečeno název tyrkysu je odvozen z francouzského turquise, což znamená turecký. Právě z Turecka byl do Evropy přes 3000 let tyrkys dovážen a poptávka po tyrkysu a špercích s tyrkysem ještě stále nebyla nasycena. Dnes se však těží již i na jiných nalezištích. 


19. 05. 2014Stříbrné šperky s jantarem

Jantaru se pro jeho krásnou žlutou barvu někdy říká také kámen Slunce. Když máte v ruce kousek jantaru, je to jako držet v ruce kousek Slunce. Stříbrné šperky s jantarem mohou tedy být taková vaše malá osobní sluníčka. Stojí za bližší pozornost.


17. 05. 2014Pravý křišťál

Co je to vlastně pravý křišťál? Setkáváme se s tím, že zejména v případě šperků s křišťály zákazníci občas tak trochu tápou. U nás v eshopu www.SperkyProZeny.cz je to jednoduché. Prodáváme šperky pouze s pravými přírodními kameny a nejinak je tomu i v případě křišťálu. Podívejme se ale na otázku co je to pravý křišťál blíže.


16. 05. 2014Náramky na ruku

Náramky jsou, a to zejména na jaře a v létě, velmi oblíbeným módním doplňkem. Proč právě v těchto obcdobích? Je teplejší počasí a nosí méně vrstev oblečení i krátké rukávy. Náramky, které ženy na rukách nosí jsou tedy více vidět a jako ozdoba mají větší smysl. Náramky na ruku se vyrábějí z mnoha materiálů a každá žena si může vybrat ten náramek, který se jí nejvíce líbí a nejvíce jí vyhovuje.


15. 05. 2014Kameny znamení Blíženců

Blíženci jsou znamením, kterému v kalendáři patří období 22.května až 21.června. Kameny znamení Blíženců mívají obvykle barvu žlutou, oranžovou, modrou i zelenou. Patří mezi ně však i čirý křišťál či bílé perly.


15. 05. 2014Kameny znamení Býka

Kameny znamení Býka mívají většinou odstíny zelené, červené či žluté barvy. Stejně jako k dalším znamením zvěrokruhu, přiřazují se i znamení Býka snad již od dob starověkého Řecka specifické kameny. Znamení Býka vládne zvěrokruhu v období 21.dubna až 20. května.


23. 03. 2014Kameny znamení Beran

Jistě jste se již setkali s tím, že přírodní kameny se přiřazují k jednotlivým znamením zvěrokruhu. Období 21.3. až 20.4. patří znamení Berana. Podívejme se tedy, které kameny se k beranu přiřazují. Jedná se především o kameny odstínů červené, růžové a fialové barvy. Které kameny to jsou konkrétně?


23. 03. 2014Stříbrné šperky s polodrahokamy

Drahé kameny, tedy drahokamy i polodrahokamy jsou tradičně již po staletí zpracovávány klenotníky po celém světě a zasazovány do šperků. V tomto článku se podíváme na stříbrné šperky s polodrahokamy, které jsou vyráběny s velkou precizností a láskou. Máme na výběr stříbrné náušnice, stříbrné přívěsky i malé komplety stříbrných šperků s polodrahokamy.


22. 03. 2014Originální náušnice

Máme pro vás tip na dárek pro ženu - originální náušnice. Snad každá žena má několik párů náušnic, které občas podle nálady střídá. Pokud chcete ženě udělat radost malým dárkem, mohou být originální ručně vyrobené náušnice v uměleckém designu správnou volbou.


22. 02. 2014Náušnice s pravými kameny

Znáte náušnice s pravými přirodními kameny? Kameny bývají opracovány tak, aby co nejlépe vynikla jejich přírodní krása. Mohou být fasetované, broušené, nebo jen ohlazené. Do náušnic se obvykle používají jen velmi malé, speciálně vybrané kameny. Mnoho žen nosí náušnice s pravými přírodními kameny mnohem raději, než jakékoli jiné náušnice. Pojďme se na náušnice s kameny podívat a odhalme, proč jsou tak oblíbené.


22. 02. 2014Tip na dárek pro ženu: stříbrné šperky s fasetovanými citríny

 

Citrín je jeden z mála přírodních žlutých kmenů. Jeho krásně žlutá barva, průsvitnost a lesk jej předurčují pro broušení a zsazení do šperku. Na světle se fasetované (broušené) citríny krásně rozzáří, jako malá sluníčka. Stříbrné šperky s fasetovanými citríny mohou být vhodným dárkem pro ženu, která má ráda slunce či ráda ladí svůj outfit do žluté barvy. Podívejme se na ně blíže.


15. 02. 2014Kouzelné stříbrné šperky s opravdovými přírodními fasetovanými kameny

 

Stříbrné šperky s fasetovanými přírodními kameny jsou opravdu kouzelné. Podívejte se sami. Fasetování je broušení do krásných tvarů, jejichž účelem je zušlechtění kamene. Díky fasetám se kameny nádherně třpytí na slunci, ale i při umělém osvětlení v místnosti. Buďte sexy. Čtěte dál a podívejte se, které fasetované přírodní kameny se vám nejvíce líbí.


13. 02. 2014Šperky s hematitem

Šperky s hematitem patří k velmi oblíbeným a populárním doplňkům. Hematit nebo dříve také krevel, vzniká vícero způsoby a tak se může pyšnit mnoha podobami. Mezi nejznámější určitě patří šperky s hematitem, které vám svým kovovým leskem mohou připomínat chirurgickou ocel. Stříbřitá barva a rovněž i lesk jsou charakteristické pro tento typ hematitu.


11. 02. 2014Valentýnské šperky

K Valentýnu kromě zamilované hubičky a květiny dostávají ženy také drobné dárky. Pěkným dárkem pro ženu k Valentýnu mohou být vhodně vybrané šperky. Jak ale vybírat? Co jsou to Valentýnské šperky? Především jsou darované z lásky. Jaká jsou však kritéria výběru Valentýnských šperků?


09. 12. 2013Hezký dárek pro ženu: šperky se sagenitem

Ženy jsou stvoření, kterým se jen tak něčím nezavděčíte. Šperky jsou však dárkem, který v každém případě ženy potěší a omámí. Chtěli byste pořídit šperk, který je na první pohled výjimečný a okouzlující? Zaměřte se na šperky se sagenitem! Jejich linie, barva a lesk jsou nepřehlédnutelné.


08. 12. 2013Šperk s drahými kameny jako vhodný dárek pro ženu

Ženy se občas rády cítí jako krásné princezny či víly. Šperk s drahými kameny tento pocit ještě silněji umocní. Šperk s drahými kameny je každopádně vhodným dárkem k výročí, narozeninám, jako vánoční dárek či vyznání k Valentýnu. Udělejte oslavu výjimečným a nezapomenutelným okamžikem.


07. 12. 2013Pěkný dárek pro ženu: šperky se safíry

Chtěli byste partnerce, mamince či kamarádce darovat věc, která jí vyrazí dech? Něco, co jí ještě nikdo nedal? A co říkáte na šperky se safíry? Doplněk, který má mnoho tváří. Safíry mohou být modré, ale také červené, žluté, nazelenalé nebo purpurově čarovné. Vyberte ty pravé šperky se safíry, které splní očekávání každé ženy.


06. 12. 2013Šperky s růženínem - tip na dárek pro ženu

Vybrat dárek pro ženu, který ji udělá opravdu radost, je často dosti složitá záležitost. Naštěstí existují šperky, které potěší i náročné ženy. Velká výhoda šperků spočívá v tom, že ženy rády mění svou vizáž. Určitě vás nepřekvapí, když jsou jednou elegantní dámou a podruhé v sobě probudí pohodovou sportovkyni.


05. 12. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s rubíny

Hledáte dárek pro milovanou ženu, která pro vás znamená všechno, a vy byste ji to chtěl dát najevo? Zkuste se podívat na kámen lásky. Pod tímto názvem najdete rubíny, které jsou známy hlavně v sytě červené podobě. Rubíny jsou rovněž růžové a oslní vás nezaměnitelným diamantovým leskem.


04. 12. 2013Tyrkysové šperky - pěkný dárek pro ženu

Je vaše žena nebo kamarádka přesvědčená, že modrá je dobrá? Obdarujte ji šperky s tyrkysy a její názor se změní. Modrá totiž bude jednoznačně nejlepší. Tyrkysové šperky vyrazí dech ženám svým úžasným zbarvením a leskem. Kombinace modré či modrozelené s voskovým nebo porcelánovým leskem dělá s tyrkysových šperků jedinečný a nepřehlédnutelný šperk.


03. 12. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s tygřím okem

Úžasná, půvabná, elegantní a zároveň nepřehlédnutelná chce být každá žena. Hledáte dárek, který ji tento pocit dodá? Pak už nehledejte a rovnou se podívejte na šperky s tygřím okem. Ženy budou dárkem zaručeně příjemně potěšeny. Tygří oko přitahuje pohledy zejména díky svému úžasnému zbarvení.


02. 12. 2013Šperky s turmalíny mohou být vhodný dárek pro ženu

Jestliže chcete obdarovat výjimečnou ženu, máme pro vás dokonalý tip. Šperky s turmalíny jsou exkluzivní samy o sobě díky své unikátní barevnosti. V kombinaci se zlatem, stříbrem nebo jinými materiály se z něj stává špičkové zboží. Šperky s turmalíny jsou jedinečné v množství barev i barevných kombinací, ve kterých se nabízí.


01. 12. 2013Tip na dárek pro ženu: šperk s drahými kameny

Vybrat dárek pro ženu je někdy pěkný oříšek. Lámete si hlavu, co ještě vaše drahá nemá nebo co jen tak brzy nenechá ležet na dně šuplíku? Odpověď je jednodušší než si myslíte. Šperky s drahými kameny udělají radost i náročným ženám. Zapomeňte na obyčejné zlato či stříbro. Nyní by pro vás už neměl být problém vybrat krásný a třpytivý dárek pro ženu, maminku nebo kamarádku.


Strana: | 1  2  3  4  5  6  7  11 | Počet článků: 322

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.