Akvamarín a jeho účinky

Lidé odpradávny připisují kamenům účinky. Jaké se připisují účinky akvamarínu? Akvamarín je považován za kámen klidu, radosti a štěstí, a to zejména v oblasti lidských vztahů. O akvamarínu se mluví jako o kamenu čistého srdce, čistoty mysli, cudnosti a nevinnosti.

Akvamarín je kamenem vhodným k meditaci a duchovní očistě. Podporuje lepší komunikaci s vnitřním JÁ. Již v minulosti s akvamarínem pracovali mystikové, vizionáři a léčitelé.

Akvamarín je úzce spojen s hrdelní čakrou a pokud se bude nosit v její blízkosti, má řadu pozitivních účinků.

Akvamarín symbolizuje odvahu. Zahání stres a strach, navozuje klid mysli. Působí proti sebeobrannému naprogramování a tlumí agresivitu. Akvamarín též zlepšuje komunikaci a podporuje lepší sebevyjádření (člověk bude přímo od srdce lépe říkat, co opravdu chce). Bystří intelekt a vnímání. Akvamarín navozuje u člověka pocit volnosti. 

Co se týká jeho konkrétního léčebného využití, působí údajně akvamarín v mnoha oblastech. Stará se prý o dobré zdraví, tlumí bolest zubů a dásní, má blahodárný vliv na zrak, žaludek, střeva, jícen, čelist, štítnou žlázu, svaly, dále akvamarín pomáhá při nemocech horních cest dýchacích a při poruchách řeči.

Akvamarín má připisován také příznivý vliv na srdce a plíce a ulevuje od napětí šíje.

Jelikož je akvamarín kamenem vody, je také spjat s vodními živly. V dávných dobách se věřilo, že akvamarín je kamenem bohyně moře, a tak jej námořníci tradičně nosili, aby se neutopili a měli klidné moře.

 

 

Léčivé účinky akvamarínu

Průzračně modré akvamaríny jsou ideální kameny pro všechny dámy, které se rády líbí, ale i milovníky moře, nebo třeba zpěváky. Důvodem jsou údajné magické schopnosti, které akvamaríny v sobě ukrývají.

Proč jsou akvamaríny lákavé pro všechny dámy, je jasné už při prvním pohledu na tento kámen, nebo ještě lépe, na šperk jím ozdobený. Akvamaríny okouzlují modravou barvou, která může nabývat různých odstínů od pomněnkové až po azurovou. Vždy je však výrazná a dechberoucí, a skvěle vypadá na špercích stříbrných i zlatých. Dámy proto již po staletí vyhledávají azurové náušnice, náramky, náhrdelníky i přívěsky.

Důvod, proč je akvamarín tolik vyhledáván milovníky moře, je již poetičtější. Akvamaríny, které mají s mořem společnou i neopakovatelnou barvu, totiž podle pověstí dovedou zklidňovat rozbouřenou mořskou hladinu, ale třeba také pomáhají námořníkům při bouři nalézat znovu bezpečnou cestu zpět domů, na pevninu.

Zpěváci pak oceňují zejména léčivou moc akvamarínu, který intenzivně působí na celou oblast krku. Dovede léčit kašel či astma, a i v období mimo nemoc působí pozitivně – zjemňuje totiž hlas a zpříjemňuje jej, což není nikdy k zahození.
Mimo to akvamaríny uklidňují, odbourávají stres, podporují odvahu a harmonizují tělo i duši. Vůči okolí vás akvamarín ochrání před předsudky a podpoří toleranci.

Pokud jde o explicitní léčivé schopnosti, akvamaríny údajně dovedou léčit vnitřní orgány jako je například slinivka, štítná žláza nebo žlučník, zlepšují zrak, tiší bolesti zubů a pozitivně působí na svaly i imunitní systém.

Akvamaríny je ideální nosit poblíž postiženého místa. Pro působení na krk či hrdlo je proto ideální akvamarínový náhrdelník nebo přívěsek, pro bolesti zubů či hlavy zase náušnice. Amulety s akvamaríny ale můžete i jednorázově přikládat kdekoliv po těle, podle potřeby.

 

UPOZORNĚNÍ:

Upozorňujeme čtenáře, že účinky kamenů nebyly nikdy prokázány moderní vědou. Vše, co zde uvádíme je míněno pouze pro zajímavost. Jedná se o informace z dostupných zdrojů o mýtech, pověrách a legendách spjatých s přírodními kameny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.