Články a zajímavosti

Strana:  | 1  2  3  4  5  11 | Počet článků: 322


07. 07. 2015Jantarové šperky

Jantar je oblíbeným drahým kamenem již po staletí. Šperky z jantaru v podobě jantarových náušnic, náhrdelníků, náramků, broží či různých jednoduchých přívěsků zdobily ženy, ale dokonce i muže již ve středověku.


04. 07. 2015Rubínové šperky

Barva holubí krve. S títmo termínem se setkáte při popisování prakticky těch nejkvalitnějších a nejvíce ceněných drahých rubínů. Ovšem odstínů červené barvy, kterých drahokam rubín nabývá, je celá škála. Od sytě růžové, přes červenou až po temně rudou. Se všemi těmito odstíny se setkáte také při koupi náušnic, přívěsků, náhrdelníků, náramků, broží či prstenů s rubíny. Obvykle nepůjde o žádnou lacinou "legraci". Vždyť rubín je ceněným drahokamem již po několik tisíciletí.


03. 07. 2015Šperky z křišťálu

Křišťál je znám již od období neolitu, což je 12. tisíciletí před naším letopočtem. Během starověkého Říma byl křišťál dopravován na trh z Alp a jeho název byl „zkamenělý led“. Východní národy prosazovaly, že je křišťál kámen trpělivosti a dokonalosti. Dokonce Tibeťané jej začali používat jaké zázračný lék na rány.


02. 07. 2015Safírové šperky

Safíry spolu s rubíny jsou šperkovými odrůdami korundu. Zatímco rubíny jsou červené až rudé, safíry nabývají více barev. Safíry mohou být modré, žluté či dokonce bílé až téměř čiré. Nejdražší jsou safíry průsvitné.


01. 07. 2015Šperky z růženínu

Růženín je varietou křemene a to varietou růžovou. Barva růženínu jej přímo předurčuje k vybroušení a zasazení do něžných šperků darovaných z lásky. Každé jemné ženě se šperky s něžným růženínem určitě zalíbí.


30. 06. 2015Šperky se smaragdy

Poprvé byl objeven smaragd v Egyptě a již od svého počátku se zařadil mezi oblíbené kameny Ptolemaiovců a královny Kleopatry. Smaragd se stal předmětem, který dokázal překonávat obtíže. Také pro Indy hrál smaragd velkou roli, ale Indové si smaragdy rozdělovali z Palistánu a Rádřástánu dle jejich odstínů.


30. 06. 2015Šperky z perel

Obvyklou ozdobou ženy na plese či v divadle je perlový náhrdelník. Případně bývá doplněn perlovými náušnicemi. Existuje však také poněkud méně obvyklá, ale jemnější, dá se říci dokonce něžnější varianta a tou je kombinace náušnic nikoli s náhrdelníkem, nýbrž přívěskem.


29. 06. 2015Náušnice s vltavíny

Chcete-li mít zcela originální náušnice, podívejte se na náušnice s přírodními vltavíny. Každý vltavín je úplně jiný a všechny jsou tajemné, zelené, průsvitné a údajně pocházejí až z vesmíru.


28. 06. 2015Perlové šperky

Čeká vás ples, svatba, maturitní večírek, promoce, návštěva divadla či nějaká jiná významná společenská událost? Mnoho žen v takovém případě sáhne po špercích s perlami. Perlové náhrdelníky jsou pro takovéto příležitosti naprostá klasika. V kombinaci s náušnicemi a náramkem z perel skvěle podtrhnou sváteční náladu, oblečení, účes i malování svojí nositelky.


27. 06. 2015Perly mořské, sladkovodní a kultivované

Také se setkáváte s termíny jako mořské perly, sladkovodní perly, či dokonce kultivované perly a nemáte v nich jasno? Přečtete si kompletní popis zde.


27. 06. 2015Léčivé účinky  smaragdů

Stejně jako ostatním kamenům, tak i smaragdům lidé připisovali a připisují rozmanité účinky a významy. Údajné léčivé účinky však moderní věda nikdy nepotvrdila, proto nikoho nenabádáme, aby se informacemi zde uvedenými řídil. Informace v tomto článku jsou uvedeny pouze pro zajímavost.


27. 06. 2015Smaragdy

Smaragdy jsou již od starověku vysoce ceněnými drahokamy. Byly prý nejoblíbenějšími kameny egyptské královny Kleopatry. A není vůbec divu. Jejich čarokrásná hluboká zelená barva je skutečně úchvatná. Společně s průsvitností a leskem dodává smaragdům jejich výjimečnost a určuje jejich cenu.


27. 06. 2015Léčivé účinky a význam vltavínů

Snad každému druhu kamenů připisují lidé rozličné účinky. Nejinak je tomu u tajemného vltavínu. Než se začtete do tohoto článku, upozorňujeme, že léčivé ani jiné účinky kamenů nebyly nikdy potvrzeny moderní vědou. Informace v tomto článku uvádíme pouze pro zajímavost a nikoho nenabádáme, aby se jimi jakkoliv řídil.


27. 06. 2015Šperky z vltavínů

Z vltavínů se vyrábějí překrásné šperky. Vltavín má pistáciovou až olivově zelenou barvu. Tento průhledný až průsvitný „kámen“ není minerálem, jak se mnozí domnívají. Ve skutečnosti je vltavín vlastně přírodní sklo.


27. 06. 2015Šperky s malachitem

Šperky jako jsou náušnice, náhrdelníky či přívěsky a další výrobky se světlezeleným a tmavozeleným malachitem jsou velice krásné a oblíbené. Velmi stará naleziště tohoto drahého kamene malachitu jsou známa v Rusku. Právě tam byl, je a zcela jistě stále bude tento drahý kámen malachit ve veliké oblibě...


27. 06. 2015Dámské náušnice

Naprosto klasickými, běžnými a nejrozšířenějšími šperky, který téměř každá žena nosí jsou náušnice. Holčičkám se zpravidla již ve velmi útlém věku nechají "píchnout ouška", babička s dědečkem koupí první dětské náušnice a je to... vášeň na celý život.


01. 02. 2015Zimní trendy

Zima je v plném proudu a tak je nejvyšší čas představit vám ty nejkrásnější šperky zimní sezóny. V letošní sezoně jsou nejvíce v módě pudrové barvy, což znamená růžová, béžová, světle červená nebo světle hnědá. Pokud tyto barvy ozvláštníte modrou nebo žlutou budete nejen moderní, ale také neodolatelná.


03. 01. 2015Plesová sezóna právě začíná

Plesová sezóna právě začala a s ní přichází každoroční dilema, co si vzít na tu slávu za vhodný oděv a hlavně jaké k němu zvolit doplňky. My vám zde přinášíme krátký článek, ve kterém se budeme snažit pomoci vám s výběrem šperků jako základ pro dokonalý outfit. Letošní plesová sezóna hraje barvami a to doslova.


07. 12. 2014Vánoce - svátky lásky a míru

Vánoce se kvapem blíží a mě tak napadlo vám trochu pomoci s výběrem těch správných šperků na tuto nejkrásnější část roku. Většina lidí považuje Vánoce za velice sváteční čas a proto chce u štědrovečerní večeře vypadat co nejlépe.


20. 11. 2014Tip na dárek pro ženu: šperky s topazy

Přemýšlíte, čím okouzlit přítelkyni k výročí? Nemůžete se rozhodnout, jakým dárkem potěšíte manželku? Chcete být letos originální a pořídit dárek pro kamarádku, který ji bude vždy připomínat vaše přátelství? Pokud jste si odpověděli ano, pak hledáte správně právě šperky s topazy!


17. 11. 2014Tip na dárek pro ženu: šperky s citrínem

Chcete-li svou partnerku potěšit, věnujte jí dárek, který nese trvalou hodnotu. Květiny jsou sice krásné, ale po pár dnech zvadnou, naproti tomu krásný a vkusný šperk vydrží roky a radost z něho bude o to větší.


14. 11. 2014Tip na dárek pro ženu: šperky s avanturinem

S blížícími se vánočními svátky si často klademe otázku, jakým dárkem potěšíme svou partnerku? Nabízí se ideální řešení v podobě šperků, které ženy vždy ocení. Ženy jsou od přírody parádivé a milují vše, co je ozdobí a zvýrazní jejich půvaby. Jsou v podstatě jako straky, všechno co se blýská, tak by nejraději vlastnily. Šperky vypadají nejlépe, pokud jsou vyzdobeny drahými kameny. Těch je celá řada, příroda byla v tomto ohledu k nám lidem opravdu hodně štědrá.


13. 11. 2014Tip na dárek pro ženu: šperky s amazonitem

Amazonit, jeden z nejkrásnějších šperků vůbec. Jeho neopakovatelné barevné provedení vás dostane při jakékoliv příležitosti. Kámen díky své barvě připomíná řeku Amazonku, i když přímo u jejích břehů nebyl nikdy nalezen.


11. 11. 2014Tip na dárek pro ženu: granátové šperky

Hojnost nalezišť tohoto kamene dodává šperku zajímavý ráz. Avšak i přesto, že je šperk k nalezení i u nás, řadí se mezi dražší šperky. Také díky svému typickému zbarvení, ale také díky svým chemickým vlastnostem.


10. 11. 2014Rubín a šperky s rubíny

Rubín patří mezi drahokamy sestávající se zejména z korundu. Růžová či jasně červená je způsobena obsahem chromu a železa. Rubíny se také objevují v tmavších zbarveních, které jsou stejně úchvatné. Vzhled rubínů a tvrdost, která má hodnotu 9, je předurčuje k využití v klenotnictví a nutno podotknout, že šperky s rubínem jsou naprosto neodolatelné a žádané.


07. 11. 2014Tip na dárek pro ženu: stříbrné náušnice s ametysty

Ametyst je polodrahokam, který většina lidí zná jako fialově zbarvený kamínek. Některé ametysty jsou průhledné, jiné jen poloprůhledné a ty které jsou neprůsvitné nazýváme opakní. Jako šperk je ametyst oblíbený už po staletí.

 


04. 11. 2014Tyrkys a tyrkysové šperky

Tyrkys se řadí mezi fosforečnany a jeho vznik je způsoben srážením z vod obsahující měď, hliník a fosfor. Barva tohoto kamene se zdá více než jasná. Modrozelená a tyrkysově modrá, ale není důvodem pro jeho pojmenování. Původ názvu musíte hledat ve francouzštině a slově turquois neboli turecký.


04. 11. 2014Tip na dárek pro ženu: rubínové šperky

Kámen zvaný rubín je odrůdou korundu. Hraje všemi odstíny červené barvy. Je tak ideálním dárkem pro všechny romantické duše. Zajímá vás jak to, že je rubín tak krásně červený?


02. 11. 2014Tip na dárek pro ženu: šperky se smaragdy

Když se řekne smaragd každé ženě se vybaví nádherně zbarvený zelený klenot. Nejenom u dam, které vědí co chtějí, je tento šperk žádaný, jak už ukazuje pravidelné určování trendy odstínů.


02. 11. 2014Kameny znamení Štíra

Se znamením Štíra, které "vládne" obloze v období 24.10.-23.11. bývají spojovány kameny červené, černé, fialové i zelené barvy. Pojďte se podívat, které konkrétní minerály to jsou a jak vypadají.


Strana:  | 1  2  3  4  5  11 | Počet článků: 322

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.