Křišťálové šperky

Průsvitné čiré náušnice, náhrdelníky, přívěsky či náramky z pravých přírodních křišťálů přitahují pozornost právě svojí čistotou. Někdy se člověku nechce ani věřit, že toto je přírodní kámen. Ale je to tak. Křišťál je čirou odrůdou křemene a v té nejčistší kvalitě nemá v sobě žádné příměsi a je zcela průhledný.

 

Broušení křišťálů

Brusiči drahých kamenů opracovávají křišťály do nejrůznějších tvarů. Můžeme se setkat s křišťálovými náhrdelníky v podobě na nitce (drátku, provázku,...) navlečených dokonalých malých křišťálových kuliček, kostiček či rozmanitých nepravidelných brusů. V náušnicích z křišťálů se kromě těchto tvarů často objevují také různé kapky či slzičky. Samostatnou kapitolou jsou křišťálové přívěsky, které dávají svým tvůrcům více možností. U křišťálových přívěsků se setkáváme se všemi uvedenými tvary, navíc mohou být použity o dost větší kameny, různé oválky či kruhy s glyptikami zasazené do stříbrných či zlatých rámečků, atd.

 

Kvalita přírodních křišťálů

Křišťály se v přírodě nacházejí ve své krystalické podobě, a to od malinkých několikamilimetrových krystalů až po několikametrová a několikatunová křišťálová monstra. Také vás to překvapuje? Ano, je to až neuvěřitelné, ale není to žádný výmysl. Kvalitou se u křišťálu rozumí zejména jeho čistota. Nejkvalitnější je čirý křišťál bez příměsí a naopak nejméně kvalitní má více příměsí, je méně čirý a přechází až do mléčného křemene. Mléčný křemen však už nelze nazývat křišťálem.

 

Zajímavé varianty používané ve špercích

Ne vždy znamená přítomnost příměsí, inkluzí, vrostlic v křišťálu, jeho nižší kvalitu. Příkladem mohou být tzv. venušiny vlasy, tedy vrostlice jehlicovitých krystalů zlatavého rutilu či sagenitu v křišťálech anebo vrostlice turmalínů v křišťálech. Tyto vzácné minerály, vrostlé do křišťálu, dávají křišťálovým šperkům nový rozměr, činí je zajímavými a pro mnoho žen atraktivnějšími.

 

Křišťál a jeho účinky

Podívejme se na kameny křišťály z pohledu léčitelů. Drahé kameny a minerály lákají svými barvami i jedinečným vzhledem. Podle některých ale disponují také mnohými zázračnými léčivými schopnostmi. Jedním z vysoce účinných v tomto ohledu je údajně minerál křišťál, který dodává energii, ochraňuje i léčí.

Průzračný kámen křišťál

Obecně je průzračný křišťál považován za nejúčinnější léčivý krystal na světě. Budhismus ho řadí mezi sedm drahocenností, jako kámen duchovního poznání, čistoty a dokonalosti náhledu. S vysokou intenzitou umí křišťál ovládat energii, kterou může zesílit, ale i harmonizovat, pokud je potřeba. Má výrazný vliv na lidskou psychiku, kdy uklidňuje, podporuje samostatnost, sebezdokonalování i jasnozřivost. Má schopnost očišťovat mysl, eliminovat negativní vlivy z okolí a ochraňuje auru. Pro tyto své výjimečné schopnosti je často využíván také k meditacím.

Křišťál je univerzální kámen

Pokud jde o zdravotní problémy, křišťál je nesmírně univerzálním kamenem, který uzdravuje nejen celé tělo, ale i duši, která je s ním provázána. Pomáhá při bolestech zubů i hlavy, potlačuje nevolnost, tiší neurologické i střevní potíže, tlumí horečku a pozitivně působí na imunitu. Příznivý vliv má také na vzhled i kondici nehtů, vlasů a kůže. Šperky s křišťály jsou proto ideálním doplňkem pro každého, kdo se necítí v nejlepší kondici, ať už za to může psychika, nebo zdravotní potíže. Ideální jsou křišťály jako prevence, snáze si totiž poradí s negativními vlivy v jejich zárodcích, nežli s jejich vzniklými následky.

Mocný je přitom křišťál nejen vůči člověku, nýbrž i vůči celé přírodě. Například šamani v Austrálii a na Nové Guinei s jeho pomocí přivolávají déšť.
Objekty z křišťálů jsou pak rovněž využívány jako pomůcky při nahlížení do tajů budoucnosti. Jednak v podobě koulí, do kterých se nahlíží, ale také v podobě talismanů, které používané jako kyvadlo dovedou odpovídat na otázky budoucna.

UPOZORNĚNÍ:

Upozorňujeme čtenáře, že účinky kamenů nebyly nikdy prokázány moderní vědou. Vše, co zde uvádíme je míněno pouze pro zajímavost. Jedná se o informace z dostupných zdrojů o mýtech, pověrách a legendách spjatých s přírodními kameny.

Kde koupit křišťálové šperky

Křišťálové šperky - náušnice, náhrdelníky, náramky či přívěsky s křišťály si můžete vybrat hned teď v internetovém obchodě SperkyProZeny.cz Chcete-li najít v eshopu přímo křišťálové šperky, klikněte zde: křišťál

 

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.