Granátové šperky

Granátové šperky jsou velice oblíbené zejména pro červenou barvu granátů. Granáty bývají obvykle broušené a zasazené do drahého kovu. Granátové šperky mohou být buď velmi jednodudché, tedy vytvořené tak, že broušený či fasetovaný granát je zasazen jen v jednoduchém rámečku z drahéhokovu, nebo složitější, kde z drahého kovu šperkař vyrobil ozdůbky, jejichž doplňkem jsou právě broušené granáty.

 

Granátové šperky a barvy granátů

granátové šperkyLidé mají granáty spojené právě s již zmíněnou červenou barvou. Ano, červená je nejčastější barvou v přírodě se vyskytujících polodrahokamů granátů. Věděli jste ale, že přírodní granáty mohou mít i jiné barvy? Úmyslně hovoříme o granátech v množném čísle. Neexistuje totiž jediný minerál jménem granát. Granáty jsou celou skupinou minerálů. Existují například i černé granáty, žluté granáty (grosulár), oranžové granáty (spessartin), zelené granáty (uvarovit),... Granátové šperky se však nejobvykleji vyrábějí s použitím granátů červené barvy.

 

Granátové šperky s granáty - almandiny

Tradiční jsou červené české granáty, nebo také granáty almandiny. Zejména mnoho Čechů si pod pojmem granátové šperky představí snad výlučně šperky s českými granáty. Náš tip však je: podívejte se i po ostatních granátech. Jsou stejně krásné a často levnější. Takový granát Almandin je také červený a ve šperkařství často používaný.

 

Kde koupit granátové šperky

Granátové šperky za dobrou cenu koupíte zde v eshopu SperkyProZeny.cz.

 

Další články na téma "granátové šperky":

Tip na dárek pro ženu: granátové šperky

Tip na dárek pro ženu: šperky s granáty

Šperky s granáty – pocta české tradici

 

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.