Články a zajímavosti

Strana: | 1  7  8  9  10  11 | Počet článků: 322


27. 02. 2011Původ MDŽ

Mezinárodní den žen (MDŽ) připadá v kalendáři na 8. března. Jedná se o svátek, který byl s velkou oblibou slaven především během minulého režimu a s ním je proto i dnes spojován. Mnoho lidí MDŽ tedy ignoruje a neslaví.


27. 02. 2011MDŽ – slavíte ho?

Ještě neuběhl ani měsíc po Valentýnu a už nás čeká další svátek, tentokrát Mezinárodní den žen. K Valentýnu i k MDŽ se staví řada lidí odmítavě, i když je to z různých příčin.


27. 02. 2011Pohled do historie Mezinárodního dne žen

Podnětem pro vznik MDŽ byla také stávka amerických švadlen počátkem 20. století, během které daly ženy najevo svou celkovou nespokojenost s postavením v práci i ve společnosti.


29. 01. 2011Jak se v Česku slaví den sv. Valentýna

Pro někoho pouze americký výmysl, pro jiného každoroční tradice. Ano, řeč je o svátku sv. Valentýna, který v našem kalendáři připadá na den 14. února. Původně americký svátek, který má své prameny až ve starém Římě, se vlivem moderní doby dostal až k nám do Česka. 


29. 01. 2011Původ a smysl svátku sv. Valentýna

Den svatého Valentýna, který připadá na 14. února, slaví mnoho zamilovaných po celém světě. Vzájemně se obdarovávají nápaditými valentýnskými dárky, mezi které patří květiny, čokolády a samozřejmě tradiční valentýnská ...


27. 01. 2011Valentýn – svátek zamilovaných

Svátek svatého Valentýna je celosvětové známý. Přesto však někteří lidé nevědí, kde má původ a z jakého důvodu se vlastně slaví.


21. 11. 2010České Vánoce

Vánoce pro nás představují svátky klidu a rodinné pohody. Uklidíme, napečeme, rozdáme si dárky pod vánočním stromečkem. Bohužel se nevyhneme ani předvánočnímu stresu, ač si každoročně říkáme, že se ničím nenecháme rozhodit, abychom si vychutnali ty pravé České Vánoce. K oslavě Vánoc samozřejmě patří i cukroví, vánoční koledy, tradice nebo půlnoční mše svatá.


21. 11. 2010Vánoce ve světě


21. 11. 2010Historie šperků a obdarovávání

Šperky jsou již po staletí tradiční ozdobou každé ženy. Obzvlášť teď, když se schyluje ke konci podzimu a my vybíráme vánoční dárky, zvažujeme nákup pěkného šperku pro svou partnerku, kamarádku nebo maminku. Zajímají vás dějiny, které jsou se šperky úzce spjaty? Odkdy je krásný šperk považován za originální dárek? Pokud hledáte odpověď na tyto otázky, vydejte se s námi na cestu do daleké historie.


04. 11. 2010Kameny podle znamení


31. 10. 2010Co může být na kamenech léčivého?

Tak tahle otázka jistě napadne každého, ať už v jejich moc věří nebo ne. Co je to za tajemné kouzlo, které způsobí, že neviditelné síly napraví nejen tělo, ale i ducha a duši? Ten zásadní element, na kterém se výjimečně tábory příznivců i odpůrců shodnou, jsou vibrace. Díky nim může docházet ke změnám podstaty jedince.


31. 10. 2010Jsou léčivé kameny opravdu léčivé? (Věř a víra tvá tě uzdraví)

Víra (to je pro moc kamenů asi nejpodstatnější slovo) sama provází lidstvo od jeho počátků a léčivé (zázračné) účinky byly často připisovány mnoha předmětům či objektům, které na první pohled neměly žádnou moc samy od sebe očekávání naplnit. Léčivé kamney nejsou výjimkou.


31. 10. 2010Léčivé kameny v historii

Mohlo by se na první pohled zdát, že fenomén léčivých kamenů je trend posledních několika desetiletí a že jde víceméně jen o šikovný obchodní tah, jak zpeněžit i ty kameny, které nedosahují takových kvalit jako například diamanty či smaragdy. Pravdou ale je, že o vliv a moc kamenů se zajímaly již pradávné starověké kultury po celém světě, a to aniž by na sebe vzájemně mohly působit a ovlivňovat se.  Zdá se tedy, že kameny opravdu nějakou moc mají. Minimálně dokážou přitahovat pozornost.


31. 10. 2010Léčivé kameny

Pro některé jsou to jen hezké kamínky, které dobře vypadají a pomáhají, abychom dobře vypadali i my. Pro jiné je to soustava krystalických minerálů, které jsou sice na pohled přitažlivé, nicméně jejich hlavní význam spatřují v jejich geologických dispozicích, místě vzniku či unikátnosti výskytu. Je tu ale ještě jedna skupina, kterou lze těžko „zaškatulkovat“ dle běžných měřítek – lidé, kteří si kameny hýčkají jako svoje nejdražší a věří v léčivé účinky drahých kamenů.


31. 10. 2010Vánoční dárek pro ženu - šperk

Hledáte ideální Vánoční dárek pro ženu, pro přítelkyni, dceru nebo maminku? Co takhle pořídit nějaký pěkný šperk? Můžete si vybrat v našem bohatém sortimentu. Šperky, které zdobí drahé kameny a polodrahokamy, jsou velmi žádané. Takový Vánoční dárek pro ženu Vám neudělá díru do peněženky a potěší každou ženu. Šperky jsou moderní, pestré, jemné i elegantní.


31. 10. 2010Jak pečovat o šperky s kameny

Víte, jak se správně starat o své šperky, aby vám vydržely co nejdéle? Existuje několik osvědčených rad. Pokud se jimi budete řídit, rozhodně neprohloupíte. Kvalitní šperky vám při správné péči vydrží desítky let. Šperky s drahými kameny jsou stále in, můžete je tedy nosit po celý život. Předávat je z generace na generaci. Je lepší šperky čistit doma, nebo je svěřit do péče odborníka? Zajímá vás, jak o ně pečovat, aby zůstaly stále krásné?


31. 10. 2010Krásné ženě krásný šperk

Šperk je věc, která potěší každou ženu a dívku. Úplně každá žena totiž chce být jedinečná, a tak touží i po jedinečném šperku, který podtrhne její krásu. Ženy nosí šperky, aby zdůraznily svoji osobnost, ale také módní a životní styl, ...


31. 10. 2010Střípky z historie šperků a šperkařství

Šperky bývají obvykle vyrobeny z drahých kamenů a drahých kovů. Nádherné šperky lze však vyrobit i z jiných materiálů.


31. 10. 2010Které kameny mohou být cennější než diamanty?

Mnoho lidí si myslí, že diamanty jsou nejvzácnější drahokamy na světě. Ve skutečnosti existují i méně známé drahokamy, jež jsou díky svým unikátním vlastnostem ještě cennější než diamanty. Tyto kameny jsou pro svoje unikátní vlastnosti a nádherné barvy vyhledávány klenotníky i sběrateli. Jaké jsou to tedy ty vlastnosti zvyšující jejich hodnotu?


31. 10. 2010Využití drahých kamenů ve šperkařství

Drahé kameny, jak jsou dnes souhrnně nazývány drahokamy, polodrahokamy a ozdobné kameny, provázejí lidstvo už od jeho raných počátků. Těžko říct, kdo byl před tisíci lety první, kdo si všiml krásy lesklých kamínků, které přinesla řeka, nebo odkryl sesuv půdy. Byl to muž či žena? Kdo ví. Jisté je však to, že zatímco muži lovili zvěř, aby obstarali potravu, ženy měly dost času krásné kamínky obdivovat a sbírat. A to je dědictví, které jim zůstalo do dneška…


31. 10. 2010Drahokamy

Všichni je velmi dobře známe, minimálně jen od pohledu. Zelený drahokam, modrý drahokam, broušené drahokamy,... Ale co o nich víme? Drahokamy jsou po chemické a geologické stránce minerály, tedy samostatné prvky nebo jejich sloučeniny. Svou výjimečnost získávají například díky vzácnému výskytu, barevným a optickým vlastnostem či pro jejich jedinečné využití i v jiných oborech, než jen šperkařství – například v průmyslu. Pojďme si přiblížit ty nejznámější...


31. 10. 2010Šperky a polodrahokamy

Polodrahokamy, s nimiž se můžeme často setkat na špercích a bižuterii, si na rozdíl od drahokamů můžeme snadno dovolit a nemusíme utratit obrovské sumy za „jeden kamínek“. 


Strana: | 1  7  8  9  10  11 | Počet článků: 322

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.