Dětské náušnice

Náušnice jsou nejčastějším šperkem, které holčičky nosí. Dětské náušnice začínají holčičky nosit již ve velmi útlém věku. Obvykle okolo prvního roku věku, anebo ještě dříve, s nimi maminky navštěvují dětského lékaře, aby jim tzv. "píchnul ouška". Naštěstí v posledních letech se používané technologie vylepšily natolik, že tento zákrok bývá proveden velice rychle a téměř bezbolestně.

Komplikace by po píchnutí oušek mohly přijít jedině s nějakou infekcí. Té se lze vyvarovat dobrým ošetřením, které po zákroku provede lékař a dále samozřejmě tím, jaký materiál je na dětské náušnice použit. I z tohoto důvodu se pro malé slečny používají téměř výhradně náušnice zlaté.

Zejména ta část náušnice, která přichází do bezprostředního kontaktu s uchem, tedy zapínání, musí být vyrobeno z vysoce kvalitního a odolného kovu. Nesmí se stát, že by za jakýchkoli okolností kov z náušnic jakkoli reagoval např. s potem či na vlhku. To by mohlo znamenat pro holčičku, která by takové náušnice měla v uších, zbytečné komplikace. Mohlo by například dojít k úplně zbytečné alergické reakci.

Jaké materiály kromě zlata se používají pro výrobu náušnic pro děti

Kromě bílého či žlutého zlata lze však doporučit i jiné, levnější materiály. Například stříbro a tedy stříbrné náušnice lze ve většině případů použít. Další variantů je rhodiované stříbro. Rhodium je tvrdší a proto odolnější, nežli samotné stříbro. Ten, kdo nesnese samotné stříbro by si měl vybrat stříbro rhodiované. Mnoho výrobců šperků dnes používá k povrchové ochraně kovodílů speciální tvrzený lak a vypalování. Správně odborně nalakované a vypalované povrchy šperků jsou naprosto nezávadné a svojí kvalitou naprosto vyhovují nejen malým slečnám, ale též ženám, které trápí různé alergie na kov a které by se nošení šperků jinak musely vzdát. Navíc je možné takto docílit značné slevy proti nákupu zlatých šperků, které se navíc každému nemusí líbit a nosil by je jen z důvodů alergie na kov.

Dětské náušnice pro kluky

Ano, zejména v posledních dvaceti letech se velmi rozšířilo nošení náušnic i u silnějšího pohlaví. Začali s tím mladí muži, přidali se tatínkové a již tato móda dorazila i mezi děti. U chlapců je výběr náušnic obvykle zúžen na jednoduché kroužky do jednoho ucha. Kvalitě použitého materiálu je třeba věnovat stejnou pozornost, jako u náušnic pro děvčata. Platí zásada, že náušnice musí svému malému nositeli či nositelce přinášet pouze radost. Nesmí se stát, že by kvůli parádě naše dítě trpělo svěděním, zarudnutím uší, či dokonce nějakou hnisavou bolístkou na ouškách.

Vybírejte opravdu dobře. Buď zlato anebo speciálně upravené antialergické povrchy pro dětské náušnice.

 

 

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.