Zásnubní prsten s diamantem

Snad každá dívka sní o tom, že pro ni jednou přijede krásný princ na bílém koni a na prsteníček levé ruky jí navlékne zásnubní prsten s diamantem. Je to představa téměř až pohádková, při troše představivosti však nikoli nereálná či nedostupná. Vždyť zlaté zásnubní prsteny s diamanty lze zakoupit za velmi dostupné ceny. Zejména uvážíme-li, že zásnuby se konají pouze jedenkrát v celém dlouhém životě člověka.

Alternativa pro zásnubní prsten s diamantem

Existují samozřejmě i levnější alternativy pro zásnubní prsteny s diamanty. Někdo by dokonce tvrdil, že rozdíl „nikdo nepozná“. Ano, je možné zakoupit například stříbrný zásnubní prsten s čirým broušeným syntetickým zirkonem a jeho cena bude opravdu nízká. Nízká je však i jeho skutečná hodnota. A tak této levnější alternativy mohou využít snad jen pánové s předchozím souhlasem partnerky. Těžko si lze představit větší trapas, než situaci, kdy se nic netušící dívka dozví, že to, co vypadá jako bílé zlato je ve skutečnosti stříbro a to, co vypadá jako broušený pravý diamant je ve skutečnosti broušený syntetický zirkon. Využití takové levné alternativy zásnubního prstenu samozřejmě nijak nesnižuje lásku snoubenců, pokud se na tom domluví a ušetřené peníze raději použijí na něco jiného. Ještě jednou však upozorňujeme, že dívka musí v tomto případě předem přesně vědět, co dostává. V opačném případě může dojít k obrovskému trapasu.

Zlaté zásnubní prsteny s diamanty

Naprostou klasikou jsou zlaté zásnubní prsteny s diamanty. Obvykle se k jejich výrobě používá žluté či bílé zlato a pravé diamanty. Jak poznáte pravost? Důležité je vybrat si důvěryhodného prodejce. Zlato musí být dle českých zákonů puncováno. Puncovní značky si můžete prohlédnout níže. Dobrý prodejce vám k zakoupenému zásnubnímu prstenu dodá i certifikát dokazující pravost diamantu.

Chcete zlatý zásnubní prsten s jiným drahokamem?

Někomu se čiré diamanty mohou zdát trochu nudné, příliš obvyklé. Možná stojí za to podívat se i na jiné pravé drahokamy. V takovém případě je dobré velice dobře znát vkus vaší vyvolené a ujistit se, že zásnubní prsten s barevným drahokamem bude ráda nosit. Zakoupit lze pak zásnubní prsten se safírem, smaragdem či s rubínem.

 

Na pravém zlatém zásnubním prstenu musí být vyražen punc. Toto jsou české puncovní značky:

české puncovní značky

 

 

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.