Měsíční kámen - účinky

Měsíční kámen je oblíbeným kamenem šperkařů, a to zejména pro oslnivý vzhled, kdy se ve světlých tónech měsíčního kamene leskne množství odrazů světel. Fantasticky vypadají náušnice, přívěsky, náramky i prsteny s měsíčním kamenem, který může disponovat různými barvami, podle místa nálezu i složení – od téměř bílých, přes stříbrné, až po hnědavé či načervenalé.

Významná naleziště měsíčního kamene najdete v Indii, Barmě, nebo na Srí Lance, odkud pocházejí ty nejžádanější kameny. Další světová naleziště pak nabízí například Brazílie, USA, Austrálie, Rusko či Afrika, zejména Madagaskar. Nejblíže Česku můžete najít měsíční kameny v Rakouských Alpách, kde jsou naleziště velmi zajímavých, téměř průhledných exemplářů měsíčního kamene.

Měsíční kámen v mýtech a legendách

Měsíčním kamenem byli lidé fascinováni již od nepaměti, a věřili, že měsíční kámen je kousek paprsku měsíce. Velmi přitažlivý byl a stále je ale zejména pro údajné léčivé schopnosti. Měsíční kámen je kámen ženy a matky. Podporuje všechny ženské vlastnosti, a pomáhá zejména s nemocemi, ke kterým mají sklony právě ženy. U žen, ale i mužů klidní rozbouřenou mysl, intenzivní emoce i nálady, včetně agresivity, která je naopak bližší mužům. 
 
Pokud jde o fyzickou stránku, pomáhá prý zejména ženskému cyklu – k pravidelnosti, ale také zmírnění obtíží, jako jsou především bolesti při menstruaci. Také údajně podporuje početí a pomáhá i po jeho úspěšné realizaci. Těhotné ženy zase prý chrání společně s plodem, posiluje imunitu a tlumí případné negativní projevy těhotenství, jako je například nevolnost. Blahodárně pak má působit i při porodu.
 
Mimo to pak prý měsíční kámen celkově léčí horní část zažívacího traktu, detoxikuje, a příznivě působí na vlasy, kůži, dále také oči nebo játra, což ocení jak ženy, tak i muži.

 

Přečtěte si i tyto články:

Měsíční kámen podle data narození

Kameny podle znamení zvěrokruhu

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.