Obsidián - kámen a šperky

Je to netypický, ale krásný vzácný kámen - obsidián. Obsidiány jsou kameny vulkanického původu a můžeme se setkat se čtyřmi druhy, respektive barvami. Nejčastější je klasický černý obsidián. Asi druhým nejrozšířenějším je tzv. vločkový obsidián.

Jeho název je odvozen od bílých skvrnek, připomínajících sněhové vločky, na jinak černém kameni. Méně známý je mahagonový obsidián. Vyznačuje se hnědočevenou nebo mahagonovou barvou s černými skvrnkami. Nejzvzácnější obsidián je modrý.

Málo známý kámen obsidián se také brousí a zasazuje do náušnic, prstenů, přívěsků anebo se malé broušené kamínky provrtávají a navlékají do náhrdelníků. Díky jejich barvě a vulkanickému původu vyzařuje z těchto šperků jakési tajemno, hloubka vědění, či nedostupnost. Snad i proto jsou mezi ženami tolik oblíbené. Navíc šperky s obsidiány lze sehnat za poměrně příznivé ceny a nejběžnější černá barva obsidiánu, je-li zpracován ve šperku, se ženám hodí téměř ke každému účesu a barvě oblečení.

Apačské slzy

Zvláštní postavení mezi obsidiány mají tzv. Apache tears, tedy Apačské slzy. Zatímco běžné se obsidián nachází jako beztvará hmota, Slzy apačů mají tvar slziček, kuliček nebo oválků. A proč zrovna slzy apačů? Největší naleziště těchto černých obsidiánových slz se nachází v Severní americe na tradičním území kmene apačů. Škoda, že tyto kameny Karel May neznal. Jistě by se jinak objevily v jeho dobrodružných románech o indiánech, všm klukům známých mayovkách. Nšoči či Rybana mohly klidně nosit náušnice s obsidiánovými slzami a Vinetou se svými válečníky by je jistě měli jako talismany ve svých náhrdelnících a náramcích. Karel May svoje Apače takto nepopsal, ale ve skutečnosti to tak určitě bylo:-)

Zde koupíte šperky s obsidiánem.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.