První náušnice u dětí

Maminky chtějí svým ratolestem zpravidla pořídit náušnice co nejdříve, aby tak mohly celému světu ukazovat, jakou mají nádhernou holčičku. Kdy je vhodný čas na propíchnutí ouška a jaké metody se nabízí?

Propíchnutí dětského ouška se obecně doporučuje až kolem 3. měsíce věku – přesněji řečeno poté, co bude provedena první série očkování. Propíchnutí nebo nastřelení provádí vždy lékař, který Vám ostatně také poradí, kdy je ten nejvhodnější čas na tento zákrok.

Propíchnutí nebo nastřelení?

Můžete si vybrat mezi 2 variantami, jak dírku v oušku udělat. Buď se může jednat o klasické propíchnutí jehlou, anebo nastřelení speciální pistolí.

Druhá možnost je modernější, rychlejší a méně bolestivější. K nastřelení se většinou používají náušnice z chirurgické oceli, které je po čase možné vyměnit za nějaké jiné.

Samozřejmě vždy platí nutnost dodržet veškeré hygienické zásady. Čerstvé vpichy je také potřeba nějakou dobu ošetřovat a dezinfikovat.

Vhodné dětské náušnice

Pro děti jsou vhodné nějaké menší náušnice, které se nebudou zachytávat při převlékání. Až holčička vyroste, ještě si větších kousků dostatečně užije. Klasikou jsou zlaté dětské náušnice a často bývají nošeny i náušnice z chirurgické oceli. Převládají typicky dětské vzory jako srdíčka a kytičky, které na dětech vypadají velmi mile.

 

 

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.