Šperky s akvamarínem

Už název napovídá o tom, v jaké barvě se akvamarín vyskytuje. Akvamarín je charakteristický svými vodními odstíny modré a zelené a pěkně se bude vyjímat, když jej sladíte s oblečením či dalšími doplňky.

Nošení šperků z drahých kamenů bylo, je a stále bude velmi žádané a módní. V dnešní době si lze pořídit opravdu stylové kousky šperků.


Akvamarín vypadá mimořádně pěkně zejména v letních dnech, kdy si šperk z akvamarínu vezmete k nějakému topíku či tričku. Šperky z akvamarínu působí decentně a romanticky a hodí se pro všechny příležitosti. 

Akvamarín

Stejně jako smaragd se i akvamarín řadí k šesterečným minerálům a odrůdě berylu. Mezi nejvýznamnější naleziště patří Brazílie, dále se vyskytuje v USA, Rusku a afrických zemích jako jsou například Madagaskar, Tanzanie nebo exotická Keňa. Jak už název kamene napovídá, akvamarín může vyvolat představu, že držíte v ruce zmrzlou vodu. Modré, modrozelené a vzácně žluté odstíny akvamarínu s úchvatným skelným leskem dodávají šperkům velmi charakteristický vzhled.

Ke kterým znamením zvěrokruhu se akvamarín nejlépe hodí?

Pokud chcete být trendy a zároveň využít léčivé účinky kamene, patrně Vás bude zajímat informace, že akvamarín se doporučuje především pro znamení Vodnáře, Blíženců, Vah a Ryb. Jestliže jste se však do akvamarínu zamilovali, není důvod se ho vzdávat, ani když jste se ve výše zmíněných znameních nenarodili. Každý člověk si má najít takový kámen, který na něj bude příjemně působit.

 

Akvamarínová barva

Akvamarín připomínající barvu vody a evokující představu vlnek a bublinek se používá pro výrobu rozmanitých šperků. Náušnice, prsteny, náhrdelníky, korále, přívěsky či náramky vypadají skvěle v kombinaci s jakýmikoli barvami nebo oblečením. Akvamarín dodává šperkům svěží a jedinečnou podobu. Akvamarín a jeho odstíny modré a zelené vás vnesou v kteroukoli dobu zpět do slunečných dnů strávených u vody. Buďte i vy krásná jako letní den díky šperkům s akvamarínem.

Akvamarín vám bude každý závidět. Nezaměnitelné barvy a nádherné šperky vyráběné z tohoto kamene akvamarínu patří k velmi módním trendům. Průhlednost, tvrdost, čistota a lesk předurčují akvamarín k drahokamovému využití. Nádheru, kterou na sobě budete nosit, si může kdokoli splést s diamantem. Sytě modré akvamarínové barvy a svěží nazelenalé odstíny u korálů a přívěsků jsou ideální v kombinaci s veselou nebo romantickou módou. Nechte se unést jemnými vodními odstíny akvamarínu a oslňte své okolí originálními šperky.

Nádherné šperky s akvamarínem

Nádherně působí šperky s akvamarínem, kamenem, který připomíná kus ledu z moře. Jeho typicky modrá barva, která nápadně připomíná moře, vás doslova oslní. Díky tomu dostal své jméno, které zní velmi přínosně. Šperky s akvamarínem vás doslova ozdobí, působí sice chladně, ale přesto zahřejí. Akvamarín je v podstatě drahokamová odrůda minerálu, která je zabarvená do modrozelené až světle modré barvy, což je dáno příměsí železa.

Akvamarín má velmi dobré vlastnosti, kterými jsou vysoký lesk, neštěpnost a tvrdost, předurčuje tento kámen k hojnému využití ve šperkařství a klenotnictví. Převážná většina těchto kamenů se v současné době vypaluje. Akvamarín se často může zaměnit s modrou odrůdou topazu, který je levnější a mnohem dostupnější. Šperky s akvamarínem bývají opravdu velmi krásné, nejčastěji v podobě přívěsků a náušnic. Ideální jako dárek k Vánocům nebo narozeninám. Sledujte nabídku na sperkyprozeny.cz, kde najdete ten největší výběr šperků za velmi přijatelné ceny, které jsou dostupné každému.

Vodní kámen jménem akvamarín vás naprosto okouzlí, stejně tak jako šperky s akvamarínem. Tyto šperky nádherně vyniknou zejména na letní dovolené u moře, budete v nich naprosto neodolatelná. Tento kámen náleží k vodním znamením, které zastupují především ryby a vodnáři, nicméně bez ohledu na vaše znamení bude slušet i vám. Dopřejte si nádherné šperky s akvamarínem, které svou jasně modrou barvou, čistotou a krásnou modří, budou tou pravou volbou pro vás. Akvamarín je symbolem něhy a nevinnosti.

 

Akvamarín a jeho vlastnosti

Akvamarínu, stejně jako dalším drahým kamenům a minerálům, lidé od pradávna připisovali rozličné dobré a léčivé vlastnosti. Blankytně modrý až zelenomodrý akvamarín například prý chránil námořníky před neštěstím. Tato vlastnost jistě úzce souvisí s barvou moře, která se akvamarínu podobá.

Kde koupit šperky s akvamarínem?

V dnešní době je nabídka šperků opravdu široká a lze zakoupit akvamarínové náušnice, prsteny s akvamarínem, akvamarínové náhrdelníky, přívěšky, náramky, celé soupravy šperků, brože atp. Cena šperků s minerálem akvamarín bývá příznivá a slušivé šperky z akvamarínu a též z jiných drahých kamenů si můžete zakoupit i u nás v e – shopu Šperky Pro Ženy .cz

Zde koupíte šperky s akvamaríny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.