Akvamarín - měsíční kámen pro březen

K jednotlivým měsícům v roce jsou tradičně přiřazovány takzvané měsíční kameny, anglicky birthstones. Jako měsíční kámen pro březen je označován akvamarín. Povězme si o akvamarínu něco více.

Drahokam akvamarín

Drahý kámen akvamarín je modrá či modrozelená varieta berylu. Barva akvamarínu připomíná barvu mořské vody. Jeho název pochází z latinského výrazu aqua = voda.
Akvamarín je měsíčním kamenem pro březen a je rovněž uznáván jako kámen znamení štíra. Akvamarínové šperky jsou spojovány s krásou, poctivostí, věrností a se štěstím.

Vlastnosti a naleziště akvamarínu

Tvrdost a odolnost akvamarínu z něj dělají skutečný drahokam. Akvamarín má svoji typickou barvu. Akvamarínové barva je velmi jemná, světle modrá až modrozelená. Překrásné akvamaríny pocházejí z Pákistánu, Brazílie, USA a z Číny.
Akvamarín se v přírodě nachází v podobě šestibokých krystalů nebo též v jakési "skovité formě", ve které nejsou krystaly lidským zrakem viditelné. Jindy se jedná o shluk prizmatických krystalů.

Šperky z akvamarínu

Pro svoji barvu je akvamarín oblíben ženami a pro svoji tvrdost a trvanlivost je oblíben klenotníky a šperkaři. Překrásný drahokam akvamarín se velmi dobře zpracovává, je poměrně odolný a jeho modrá či modrozelená barva je opravdu jemná a krásná. 

Ženy mají v oblibě nádherně modré náhrdelníky z akvamarínů, které pro zvýraznění bývají někdy prokládány kuličkami z černého hematitu. K náhrdelníku se pak hodí podobně zpracované náušnice s akvamaríny.

Prohlédněte si naše šperky s akvamaríny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.