Články a zajímavosti

Strana: | 1  2  3  4  5  6  7  8  11 | Počet článků: 322


01. 12. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s nefritem

Touží vaše žena po drahokamu? Tak jí ho kupte! Nefrit vám tuto možnost nabízí. Nejen, že je cenově dostupný, zajímavě zbarvený, ale doopravdy se řadí mezi drahokamy. Vaše milá se tak může pochlubit, že od vás dostala něco tak vzácného, jako je drahokam. Nefrit rozhodně potěší i ostatní dámy v rodině nebo mezi přáteli. Nelamte si už hlavu s tím, jaký dárek pořídíte ženě k narozeninám nebo Vánocům.


27. 11. 2013Náušnice s pravými přírodními kameny

Hledáte nezvyklé a originální náušnice? Náušnice s pravými přírodními kameny vás v tomto ohledu plně uspokojí. Příroda zařídila, že každý kámen je v podstatě originál. I když si s kamarádkou koupíte stejný druh, zjistíte, že se náušnice s pravými přírodními kameny budou lišit svými odstíny, liniemi nebo kresbami. Buďte jedinečná a výrazná díky náušnicím s kameny.


26. 11. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s ametystem

Koupit vkusný dárek, který potěší každou ženu, není vždy snadný úkol. Šperky jsou sice opravdu velmi cenným dárkem, ale i v této oblasti můžete často šlápnout vedle. Nabízí se mnoho druhů šperků s překrásnými kameny, ovšem který vybrat? Máme pro vás výborný tip na dárek pro ženu a tím jsou šperky s ametystem.


24. 11. 2013Perlový náhrdelník

Skvost v podobě perel z vás udělá střed pozornosti na každé oslavě či večírku. Ne nadarmo se používá slovní spojení „je perla mezi ostatními“ a jemu podobné. Perla je unikát, který neumí napodobit žádný kov ani ozdobný kámen. Krásné perly vznikají vlastně hříčkou přírody.


23. 11. 2013Co koupit ženě? Šperky s ametrínem.

Nevíte jaký dárek koupit své drahé polovičce k blížícím se Vánocům? Chcete koupit něco neobyčejného, co má zároveň trvalou hodnotu? Pak máme pro vás ten nejlepší tip na dárek pro ženu, kupte jí šperky s ametrínem.


21. 11. 2013Šperk s amazonitem jako dárek pro ženu

Říká se, že ženu nejvíce potěšíš květinou nebo šperkem. Květina je dar jen dočasný, neboť po pár dnech zvadne, ovšem šperkem daruješ trvalou hodnotu. Nejkrásnější jsou šperky s drahými kameny. Výběr je skutečně pestrý. Ovšem s blížícími se Vánoci se stále více musíme zamýšlet, čím své blízké obdarujeme. Vynikající tip na dárek pro ženu jsou šperky s amazonitem.


19. 11. 2013Hezký dárek pro ženu: šperky s akvamaríny

Nevíte jaký dárek pořídit své manželce, dceři nebo mamince k blížícím se Vánocům? Lámete si nad tím hlavu a přitom je tolik možností. Jedním z nich je i vkusný šperk. Máme pro vás tip na dárek pro ženu, kupte jí šperky s akvamaríny. Akvamarín je kámen, který je proslulý svou modrou barvou moře.


18. 11. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s acháty

Tip na dárek pro ženu se hodí vždy, obzvláště pak v čase blížících se svátků vánočních. Šperkem uděláte ženě vždy radost, tak co zkusit šperky s acháty?  V čem je tento kámen výjimečný? Achát je odrůda křemene. Na první pohled vypadá poměrně obyčejně, ovšem tu pravou krásu ukrývá uvnitř ve svém nitru.


15. 11. 2013Polodrahokamy a drahokamy - jaký je rozdíl?

Pokud se Vám líbí nějaký šperk s kamenem, můžete sáhnout buď po drahokamech či polodrahokamech. Druhá varianta je levnější. A pokud nehledáte vyloženě luxusní šperk, na každodenní nošení i na nošení do společnosti Vám polodrahokam dokonale poslouží.


13. 11. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s křišťálem

S blížícími se Vánoci se stále více musíme zamýšlet nad tím, co koupíme svým blízkým. Pro ženy, ať už se jedná o manželky, milenky, dcery nebo maminky a babičky, se nabízí šperky. Neboť krásným šperkem ženu nikdy neurazíš. Je to dárek pro ženu, který ji bude provázet po dlouhou dobu.


11. 11. 2013Co koupit ženě k Vánocům?

S blížícími se Vánoci nás stále častěji napadá otázka, co koupit ženě k Vánocům? Možností máme skutečně mnoho, záleží na vkusu a na tom, co letos zrovna potřebuje. Pokud jí chcete opravdu potěšit a vidět úsměv na její tváři, volte šperky.


10. 11. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s karneolem

Blíží se Vánoce a s tím spojené každoroční přemýšlení o tom, jaký dárek komu pořídíme. Pro ženy je jedním z nejkrásnějších překvapení nepochybně krásný šperk, který podtrhne její krásu. Jestliže nevíte, jaký dárek pro ženu zvolit, pak se nechte inspirovat šperky, jejichž základ tvoří karneol.


02. 11. 2013Pěkný dárek pro ženu: šperk s drahými kameny

Nezoufejte, pokud nevíte, jaký vhodný dárek pro ženu koupit. Existuje tisíce řešení, ale jen jedno takové, které potěší opravdu každou ženu, nezáleží na tom, jestli jí je dvacet nebo padesát let, jedno mají všechny ženy stejné. Milují šperky.


31. 10. 2013Co jsou to polodrahokamy

Lidé jsou již odedávna fascinováni různými druhy drahých kamenů a z praktického hlediska je také rozdělili do dvou skupin – na drahokamy (tj. drahé kameny), které jsou vzácnější a na méně vzácné, avšak také ceněné polodrahokamy. Toto rozčlenění vychází z mechanických vlastností kamenů a z jejich čistoty.


29. 10. 2013Šperk s drahými kameny - vhodný dárek pro ženu

Koupit vhodný dárek pro ženu je někdy situace, nad kterou je třeba se hodně zamyslet. Pokud chcete pořídit velmi originální a přesto krásný dárek, který ocení každá žena, kterékoliv věkové kategorie, pak je to jednoznačně šperk s drahými kameny.


16. 10. 2013Tip na dárek pro ženu: šperk s kameny podle znamení

Kupte ten nejkrásnější dárek pro ženu v podobě šperku. Jsou nádherné, vkusné a navíc nesmírně jedinečné. Chcete-li své partnerce udělat radost, potěšte ji nádhernými šperky, jejichž srdcem jsou drahé kameny.


13. 10. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s mořskými korály

Dárek pro ženu není vždy snadné vymyslet. Je třeba se trefit do vkusu a vybrat něco, co se jí bude líbit na dlouhou dobu. Tou správnou volbou bývají šperky, které jsou krásné, slušivé a opravdu kvalitní.


11. 10. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s jaspisy

Dejte své ženě ten nejkrásnější dárek v podobě šperku. Jednou z možností jsou šperky s drahými kameny nebo polodrahokamy. Mezi ty řadíme jaspis, který nabízí mnoho barev, především červenou, zelenou, žlutou a šedou.


08. 10. 2013Tip na dárek pro ženu: jantarové šperky

Chcete svou ženu nebo maminku potěšit krásným šperkem, který ji rozzáří a přidá na dobré náladě? Ideální dárek pro ženu představují krásné věci. Proto ji obdarujte šperkem, do něhož je zasazen jantarový kámen.


05. 10. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s hematitem

Vaše partnerka bude mít svátek nebo narozeniny a Vy si lámete hlavu s tím, jaký dárek jí letos pořídíte? Má přeci všechno, na co si vzpomene a přesto byste chtěl, aby měla radost a Váš dárek byl originální a jedinečný, přesně jako je ona. Nebojte se, možností je opravdu mnoho.


03. 10. 2013Tip na dárek pro ženu: šperky s granáty

Sehnat dárek pro ženu nebývá těžký úkol, neboť něžné pohlaví miluje vše, co je dělá krásnějšími. Nikdy nic nezkazíte kosmetikou, parfémy či nějakým módním doplňkem, ovšem zaručeně vítězí šperky.


01. 10. 2013Dárek pro ženu - decentní šperky z odrůd chalcedonu

Achát, onyx, karneol nebo jaspis – to jsou jen některé z odrůd chalcedonu, klencového minerálu s chemickou značkou SiO2. Všechny však mají společné využití ve šperkařství, kde se řadí mezi kameny poutavých, avšak nijak provokativních barev. Šperky z odrůd chalcedonu se proto těší oblibě zejména u dam se střídmým vkusem a zálibě v originalitě i poutavých detailech.


30. 09. 2013Módní šperky z tyrkysu

Pokud hledáte šperk, který bude trendy, barevně poutavý a samozřejmě jedinečný, pak jsou tady šperky s tyrkysy, jejichž tradice je stará více než tisíce let. Lepší důkaz kvalit tohoto kamene snad ani nepotřebujete – a pokud ano, postačí vám jediný pohled na šperk z tyrkysu, a budete mít jasno.


29. 07. 2013Tygří oko, býčí oko, sokolí oko

Minerály tygří oko, býčí oko, sokolí oko. Není asi potřeba dlouho pátrat, a jistou podobnost v názvech těchto kamenů také objevíte. A vlastně nejen v názvech. Kameny jsou si velmi blízké i vzhledem a složením. Jedná se totiž o blízké příbuzné.


12. 06. 2013Náušnice s vltavíny

Pokud se Vám líbí ryze české drahokamy vltavíny čili moldavity, máte hned několik možností, v jaké formě je můžete vlastnit. Sběratelé bezpochyby ocení nepoškozený vltavín v přírodním stavu. Fajnšmekři mezi sběrateli vyhledávají pouze určité lokality či tvary vltavínů. Ženy zase třeba nejvíce ocení šperk s těmito zelenými kameny. Šperky se vyrábějí buď z fasetovaných (broušených) kamenů, anebo přímo z neupravovaných vltavínů v přírodním stavu. Proč je ale náušnic s vltavíny na trhu mnohem méně, nežli přívěsků?


02. 05. 2013Býčí oko upoutá i váš zrak

Hledáte-li vhodný kámen zemitých tónů, který však nebude zavánět nudou a všedností, potom rychle zbystřete. Býčí oko by totiž mohlo být právě oním vhodným adeptem na vaši budoucí nejoblíbenější ozdobu.


13. 04. 2013Vybočte z řady s přírodním diamantem

Když se řekne „diamantové šperky“, představíte si jistě blyštivý náhrdelník posetý desítkami drobných broušených diamantů nebo prsten s obrovským zasazeným broušeným kamenem. Pokud ale chcete být o něco originálnější, pořiďte si šperk z přírodních diamantů, který vás nezruinuje a rozhodně ho nemá každá druhá celebrita.


11. 04. 2013Růžové šperky z rodochrozitů či rhodonitů

Růžové barva je typickou barvou žen a dívek už od doby kdy nadšené maminky kupují dcerkám první novorozenecké bačkůrky. Bez růžové se obejde šatník málokteré ženy, a stejně tak i šperkovnice, ve které růžové šperky mají své nezastupitelné místo.


11. 04. 2013A co takhle tyrkysová?

Patří studené tóny modré a zelené barvy mezi vaše oblíbené, ale nedokážete se definitivně rozhodnout ani pro jednu z nich? Pak zvolte tyrkysovou, a spolu s ní i šperky s matným modro-zeleným minerálem tyrkysem. Okolí vás rozhodně nepřehlédne.


10. 03. 2013Drahý kámen čaroit a šperky

Hledáte-li mezi kolekcemi šperků s drahými kameny nějaký, který by vás na první pohled oslovil výjimečností drahého kamene, pak se porozhlédněte v nabídce šperků z čaroitu. Jeho nádherná fialová barva mísící se s perleťovými bílými odlesky vás doslova očaruje.


Strana: | 1  2  3  4  5  6  7  8  11 | Počet článků: 322

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.