Dárek pro ženu - decentní šperky z odrůd chalcedonu

Achát, onyx, karneol nebo jaspis – to jsou jen některé z odrůd chalcedonu, klencového minerálu s chemickou značkou SiO2. Všechny však mají společné využití ve šperkařství, kde se řadí mezi kameny poutavých, avšak nijak provokativních barev. Šperky z odrůd chalcedonu se proto těší oblibě zejména u dam se střídmým vkusem a zálibě v originalitě i poutavých detailech.

Šperky s acháty

Šperky s acháty, byť jsou opatřeny jedním druhem kamene, mohou nabývat různých barev, od hnědé, přes různě míšené kombinace a prolínání hnědé s perleťovou, až po „dalmatinovou“, tedy bílou s černými skvrnami. Pokaždé máte ale jistotu jedinečného zbarvení a prolínání uvnitř struktury kamene, které vás nenechá chladnými. V nabídce šperků s acháty by vaší pozornosti neměly uniknout zejména šperky umělecky zpracované, které kombinují půvabné acháty prezentující se na průřezu, a vynikají tak tedy jejich „letokruhy“, a kov v provedení staroměď či staromosaz.

Šperky s onyxy

Šperky s onyxy poznáte na první pohled podle temných černých tónů, které mohou být buďto v celotmavém provedení, a pak vyniká lesk kamene, nebo v provedení s jemnými světlejšími proužky, které jsou pro onyxy rovněž velmi příznačné. Onyxy se vyznačují elegancí a vznešeností, a stejně působí i šperky z nich – například do hladka broušené přívěsky nebo náhrdelníky z černých navlékaných onyxů.

Šperky s karneoly

Karneoly jsou ze všech čtyř zde jmenovaných kamenů kamenem nejbarevnějším. Nabývá tónů od průhledné oranžové až po cihlovou, vždy však zůstává u teplé přírodní barvy. Ve šperkařství se karneoly používají velice často, proto pořídit si můžete téměř cokoliv. Náušnice z karneolů ve tvaru čtverečků, soudků i kuliček, karneolové přívěsky obyčejně broušené a zavěšené na očku, nebo i umělecky zpracované, stejně jako karneolové náhrdelníky – z postupných hladkých kuliček, kuliček fasetovaných, čtverečků, nebo asymetrických kamenů. Vždy přitom získáte šperk mladistvý a živý.

Šperky s jaspisy

Poslední z oblíbených odrůd chalcedonu využívanou ve šperkařství jsou jaspisy, jejichž barva může být podobně jako u achátů poměrně různorodá, od „dalmatinovi“, přes hnědavou až cihlovou, až po zcela černou s odleskem červené. Podobně jako karneoly se používá poměrně často, a k dispozici jsou všechny druhy šperků. Za zmínku však jistě stojí umělecké prsteny s jaspisy, které mají neobyčejné kouzlo.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.