Vybočte z řady s přírodním diamantem

Když se řekne „diamantové šperky“, představíte si jistě blyštivý náhrdelník posetý desítkami drobných broušených diamantů nebo prsten s obrovským zasazeným broušeným kamenem. Pokud ale chcete být o něco originálnější, pořiďte si šperk z přírodních diamantů, který vás nezruinuje a rozhodně ho nemá každá druhá celebrita.

Diamantový dárek

Hledali jste vhodný dárek k výročí, jubileu, narozeninám, nebo zkrátka jen tak, jako důkaz vaší náklonnosti k milované ženě? Pak vás možná napadla klasika v oblasti šperkařství – šperk s diamanty. Diamanty jsou jistě výbornou volbou, neboť jsou hodnotnou investicí a disponují vysokými kvalitami mezi drahokamy. Ne každému je ale po chuti známý blyštivý efekt šperků s broušenými diamanty, nemluvě o tržní ceně takovýchto klenotů. Pokud do skupiny těchto lidí patříte, pak by se vám mohly zamlouvat šperky s diamanty přírodními.

Přírodní diamanty

Přírodní diamanty od těch klasických broušených, které znáte z výloh klenotnictví, rozeznáte na první pohled. Respektive u přírodního diamantu možná ani nepoznáte, že se jedná o tak vzácný drahokam. Přírodní diamant je totiž poměrně nevýrazný, šedý až popelavý, bez intenzivnějšího lesku. Přesto při pohledu z blízka velkou část jeho kouzla snadno objevíte.

Pro účely šperkařství se používají přírodní diamanty spíše vzácně, a to tehdy, pokud kámen není možné upravit broušením, a zvýšit tak jeho hodnotu. Z drobounkých přírodních diamantů tak nejčastěji vznikají například náhrdelníky, kdy jsou jednotlivé kamínky navlékány jako korále. Barevně poměrně neutrální šperk je v této podobě přitom využitelný i pro běžnější nošení, a rozhodně disponuje vysokou mírou jedinečnosti. Pokud vám tedy nezáleží pouze na efektu a nepotřebujete své bohatství vystavovat na obdiv pomocí blyštivých šperků, přírodní diamant bude jistě vhodnou volbou.

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.