Módní šperky z tyrkysu

Pokud hledáte šperk, který bude trendy, barevně poutavý a samozřejmě jedinečný, pak jsou tady šperky s tyrkysy, jejichž tradice je stará více než tisíce let. Lepší důkaz kvalit tohoto kamene snad ani nepotřebujete – a pokud ano, postačí vám jediný pohled na šperk z tyrkysu, a budete mít jasno.

Kámen tyrkys a tyrkysová barva

To hlavní, čím vás šperk s tyrkysem zaujme, je pochopitelně tyrkys samotný, a to díky nepřehlédnutelné poutavé barvě – tyrkysové. V přírodě se podobný odstín běžně nevyskytuje, a to je nejspíš právě ten důvod, proč nás kameny tyrkysy, se svou zeleno-modrou matnou barvou tolik lákají. A dokonce nám nevadí ani černé skvrnky, které často povrch kamene zdobí. Ve šperkařství mají tyrkysy své nezastupitelné místo, a to již tisíce let. Důkazem jsou archeologické nálezy, které objevily tyrkysy či šperky z tyrkysů v hrobech například v Americe, kde je zesnulým do hrobů umisťovaly kmeny Aztéků a Inků, v Asii, kde je tyrkys vysoce ceněn, a také v Africe.

Šperky z tyrkysů

Dnes se rovněž šperky z tyrkysů objevují po celém světě, a zásluhou stále se zlepšujících schopností šperkařů nabývají skutečně kouzelných tvarů a kreací. Zejména umělecky zpracované šperky z tyrkysů jsou vysoce módní záležitostí, která z vás dovede udělat hvězdu každé společenské události. Tyrkysový šperk dokáže podtrhnout přirozenou krásu ženy a barevnost takového tyrkysového šperku jí dodá patřičnou nonšalanci. Mimo to je tyrkysová barva aktuálně velmi trendy a podtrhuje nezávislý vzhled moderní ženy. Tomu odpovídá i charakter tyrkysové barvy, která je údajně barvou komunikace, jež je i fenoménem dnešní doby.

Tyrkysové šperky koupíte zde

Pokud vás tyrkysy zaujaly, v eshopu www.sperkyprozeny.cz si můžete jednoduše vybrat z pestré škály šperků různých velikostí i tvarů. V rámci zmíněných uměleckých šperků mají nejširší zastoupení přívěsky, které kombinují poutavý tyrkysový hladce opracovaný kámen s kovem, do kterého je zasazen.

 

Tyrkysové šperky, které máme aktuálně v nabíce najdete v kategorii TYRKYS.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.