Býčí oko upoutá i váš zrak

Hledáte-li vhodný kámen zemitých tónů, který však nebude zavánět nudou a všedností, potom rychle zbystřete. Býčí oko by totiž mohlo být právě oním vhodným adeptem na vaši budoucí nejoblíbenější ozdobu.

Kámen býčí oko a šperky

Kámen býčí oko, a zejména pak šperky z něj vyrobené, patři mezi oblíbené doplňky vizáže slečen i dam. Každý jednotlivý kámen totiž obvykle disponuje nesmírně poutavou hnědavou barvou v několika odstínech, prolínajících se formou proužků.

Barevně i strukturou podobným kamenem je známější tygří oko, jehož odstíny jsou však spíše žlutavě-hnědé, zatímco u býčího oka se hnědá blíží spíše červené. Podobnost v barvě i názvu však není pouhou náhodou. Býčí oko je totiž červenavou odrůdou kamene tygří oko, který jistě znáte z poutí i prodejen drahých kamenů. Někdy proto býčí oko můžete pořídit také pod názvem červené tygří oko.

Podstatný je ale fakt, že tento kámen disponuje velmi zajímavou temně hnědo-červenavou barvou, která se navíc i v rámci jednoho kusu kamene odlišuje místo od místa. Býčí oko je proto hojně využíváno ve šperkařství, a to zejména pro takové šperky, které nechávají maximálně vyniknout jedinečnou barevnost kamene.

Příkladem aplikace býčího oka mohou být například náušnice s fasetovaných kuliček ametystu, které nechávají v trojrozměrném prostoru plně vyniknout jedinečnou barevnost, jež je navíc ještě podpořena odrazy světla lámajícího se na jednotlivých broušených ploškách.

Podobně oslnivé jsou ale i hladce opracované kuličky býčího oka, které jsou oblíbené především pro výrobu náramků a náhrdelníků. V řetězci kuliček jdoucích za sebou pak ještě více vyniká ona barevnost a rozdílnost každého jednotlivého kusu, jenž nenechává jediného kolemjdoucího na pochybách o tom, že šperk, který nosíte na krku, není žádnou průmyslově vyráběnou kopií, ale unikátem vytvořeným přírodou.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.